Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Veikti uzlabojumi meža inventarizācijas datu saņemšanā un dokumentu iesniegšanā

Veikti uzlabojumi meža inventarizācijas datu saņemšanā un dokumentu iesniegšanā, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz, ka ikvienam interesentam meža inventarizācijas dati būs pieejami atvērto datu portālā “data.gov.lv”.

Tāpat grozījumi paredz, ka meža inventarizācijas veicējs sagatavotos meža inventarizācijas datus iesniegs tiešsaistē informācijas sistēmā “Meža valsts reģistrs”.

Dienests ir uzsācis darbu pie datu sagatavošanas un iesniegšanas portālā. Savukārt meža inventarizācijas datus portālā “data.gov.lv” VMD ievietos līdz katra gada 1.aprīlim atbilstoši noteikumos minētajam saturam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim aktuālo meža inventarizācijas datu iegūšana tiešsaistē Meža valsts reģistrā bija nodrošināta meža īpašniekam vai tā pilnvarotai personai.

Noteikumu grozījumi paredz, ka tos turpmāk varēs iegūt arī meža inventarizācijas veicējs, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portāla “Latvija.lv” autentifikācijas rīkus.

Attīstot tiešsaistes pakalpojumus Meža valsts reģistrā, noteikumu grozījumi paredz atvieglot meža inventarizācijas datu iesniegšanu VMD, kā arī atbildes saņemšanu par pieņemto lēmumu datu reģistrācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā pašā laikā noteikumu grozījumi paredz, ka meža inventarizācijas veicējs sagatavotos meža inventarizācijas datus iesniegs tiešsaistē Meža valsts reģistrā. VMD saņemto informāciju izskatīs pēc tam, kad no meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja saņems iesniegumu meža inventarizācijas datu reģistrēšanai.

Iesniegums dienestā jāiesniedz sešu mēnešu laikā no inventarizācijas lietas sagatavošanas datuma vai arī jāizdara atzīme par iesniegšanu tiešsaistē Meža valsts reģistrā.

Noteikumu grozījumi arī paredz, kādā veidā dokumentus tiešsaistē var saņemt un iesniegt Meža valsts reģistrā. Ja meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs mežsaimnieciskās darbības pārskatu iesniedz tiešsaistē Meža valsts reģistrā, arī lēmumu paziņo tiešsaistē. Par to tiks nosūtīta informācija arī uz Meža valsts reģistra tiešsaistes lietotāja norādīto elektroniskā pasta adresi un oficiālo elektronisko adresi, ja personai ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norādīja dienestā, veiktie grozījumi noteikumos ievērojami uzlabos VMD sadarbību un komunikāciju ar meža īpašniekiem, kā arī samazinās administratīvo slogu dokumentu apritē. Tajā pašā laikā veiktie grozījumi būtiski uzlabos meža inventarizācijas datu saņemšanu un dokumentu iesniegšanu VMD.

Zemkopības ministrijas sagatavotie grozījumi veikti Ministru kabineta noteikumos Nr.384 “Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi”, tie stājušies spēkā šā gada 12.augustā.

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību. VMD ir zemkopības ministra padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde.

Foto: VMD

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.