Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vēja diena sašūpo Lielupes ūdens virsmu (FOTO)

SEKOJOT vecākā brāļa Kārļa paraugam, Amanda Degaine tēva būvētajā ātrumlaivā iesēdās divpadsmit gadu vecumā – pirms trim gadiem. Tūlīt arī sāka piedalīties jauniešu sacensībās. Viņas treneris ir ūdensmotosportists Arnis Degainis, pārstāvētais klubs – “Motorsport 77”.

Atzīmējot Pasaules vēja dienu, vakar kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums “Laflora” Kalnciema kultūras namā interesentus iepazīstināja ar plānu netālajā Kaigu purvā līdz 2025. gadam izveidot vēja parku, kā arī tam piegulošu zaļās industrijas zonu. Notika arī ekskursija uz kūdras purvu, kur paredzēts izvietot 22 vēja ģeneratorus un jau pērn tika uzstādīts 140 metrus augsts meteoroloģisko novērojumu masts. Pēc tam Lielupē pie Valgundes pagasta Mierlaukiem notika ar elektrodzinēju darbināmas ātrumlaivas paraugdemonstrējums, ko ar uzņēmuma “Laflora” atbalstu tēva Normunda Degaiņa gatavotā laivā veica jaunā sportiste Amanda Degaine.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēja parks Kaigu purvā ir uzņēmuma “Laflora” ambiciozs solis ceļā uz klimatneitralitāti – ar atjaunīgo enerģiju varēs kompensēt kūdras ieguves un pārstrādes izraisīto dabas piesārņojumu. “Vēlos uzsvērt, ka tas ir tikai pirmais solis – ar vēja enerģiju radīsim Zemgales reģiona nozīmes zaļo industriālo zonu Kaigu purvā. Tajā reģiona emisiju ietilpīgajiem uzņēmumiem būs iespēja kļūt ilgtspējīgiem, pavērsies iespējas attīstīt jaunas ieceres un radīt jaunas darba vietas!” teica “Lafloras” valdes priekšsēdētājs Uldis Ameriks. Kā atzina Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Toms Nāburgs: “Vēja enerģijas daļai Latvijas kopējā energobilancē ir strauji jāpieaug. Tas ir ne vien klimata, bet arī enerģētiskās drošības jautājums. Uzskatu, ka līdzšinējo divu procentu vietā jaunizbūvētie vēja parki jau pēc pieciem gadiem varētu nodrošināt līdz pat 15 procentiem no valstī saražotās elektroenerģijas. Lai mēs tiešām nonāktu līdz pirmo kilovatstundu ražošanai, lēmumu pieņēmējiem ir jāsper apdomīgi, uz ilgtermiņa plānošanu vērsti soļi, iesaistot visas ieinteresētās puses. Uzņēmuma “Laflora” vēja parks būs viens no tiem, kas sniegs ieguldījumu Latvijas energodrošībā un tauts aimniecības attīstības veicināšanā, kā arī būs liels ieguvums novadam.”

Visu rakstu lasiet 16. jūnija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: Eva Mellēna

PAGAIDĀM BALTIJĀ Amandai nav konkurentu, jo ar elektromotoru darbināma ātrumlaiva arī pasaules mērogā ir kas jauns. Taču elektrolaivu sports pamazām attīstās, un Degaiņiem ir plāns šogad oktobrī piedalīties sacensībās Lielbritānijā, kur varētu uzstādīt elektrolaivu pasaules rekordu. Normunds Degainis stāsta, ka pagaidām jauniešiem ar šīs klases laivām tas ir tikai 40 kilometru stundā. Amandas tēva būvētā iet ātrāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.