Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Vēja zirdziņš” aug dejā jau 30 gadus

Nozīmīgu jubileju – 30 gadus – šogad svin Jelgavas bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Vēja zirdziņš”. Pulcējot draugus, radus, absolventus un dejas cienītājus, sestdienas vakarā brīvdabas koncertzālē “Mītava” izdejots kolektīva jubilejas koncerts “Trejdesmitos gadiņos danču lāde pielocīta”, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Atminos sevi 30 gadu vecumā – tad šķita, ka viss vēl priekšā, bet kolektīvam tas tomēr ir daudz. Vairākas paaudzes ir izaugušas kopā ar “Vēja zirdziņu”, un šobrīd ar mums dejā aug jau bijušo dejotāju bērni,” saka kolektīva mākslinieciskā vadītāja un dvēsle Alda Skrastiņa, atklājot, ka šajā koncertā skatītāju rindās īpaši gaidījusi tieši bijušos dejotājus.

Koncerta “Trejdesmitos gadiņos danču lāde pielocīta” ideja bija izdejot kolektīvam nozīmīgas dejas, kas “Vēja zirdziņam” iepatikušās, kļuvušas mīļas, piedaloties sešos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. “Centāmies parādīt, kādi bija tie svētki, kuros “Vēja zirdziņš” ir piedalījies. Katri saistās ar konkrētām dejotāju grupām, ar atmiņām, sajūtām. Katri svētki devuši savu vēstījumu un zīmi. Tomēr visus svētkus vieno kāda īpaša dzirksts, kas šķiļ, zibsnī un aizrauj ne tikai pašus dalībniekus, bet arī skatītājus,” saka vadītāja.

Bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Vēja zirdziņš” dibināts 1992. gadā. “Vēja zirdziņa” kuplā saime ir kā otra ģimene aptuveni 200 bērniem un jauniešiem no trim līdz 17 gadiem, bet kolektīva moto “Audz dejā!” vieno kopīgā izaugsmē un deju piedzīvojumos. “Šķiet, ka “Vēja zirdziņš” ir izvēlējies pareizo moto. Mēs nepārtraukti augam, mācāmies no savām un citu kļūdām, nekad neapstājamies. Mani dejotāji labā nozīmē ir traki. Man ir ārkārtīgi liels prieks, ka viņi ne tikai dejo, bet arī sporto, dzied, spēlē instrumentus un vēl labi mācās. Mēs augam kopā,” tā A.Skrastiņa, norādot, ka vēja zirgs ir sapņu zirgs, tāpēc saviem dejotājiem novēl turpināt sapņot, sapņot lielas lietas un ticēt saviem sapņiem, jo sapņi mēdz piepildīties. “Lai dejotājiem un viņu vecākiem ir nezūdoša prieka dzirksts, lai mīl ne tikai deju, bet arī visu ap to. Lai kolektīva kopības izjūta un gars nepazūd!” tā A.Skrastiņa.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēja zirdziņa” mākslinieciskā vadītāja ir A.Skrastiņa, pedagogi – Guna Trukšāne, Arvils Noviks, Katrīne Martinsone-Škapare, koncertmeistare – Iveta Stivriņa.

A.Skrastiņa atklāj, ka jau pavisam drīz pēc jubilejas koncerta – saulgriežu laikā 19. jūnijā – “Vēja zirdziņam” iecerēts jauns projekts – nakts koncertuzvedums pils saliņā ar pilnīgi jaunu programmu, kurā ir stāsts par bērnu, dabu, ūdeni, gaisu, uguni apkārt. Par to informācija būs vēlāk.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.