Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vēl jāvienojas, kā pašvaldībām samaksās par Ukrainas bēgļu uzņemšanu

Iekšlietu ministrija (IeM) cenšas vienoties ar citām iesaistītajām ministrijām, kā pašvaldībām tiks maksāts par Ukrainas bēgļu izmitināšanu, šorīt TV3 pastāstīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šodienai Latvijā oficiāli uzskaitīti 4700 iebraukuši Ukrainas pilsoņi, taču valsts informācijas sistēmās pašlaik bēgļi nav nodalīti no citiem iebraukušajiem, attiecīgi šajā skaitā ir arī šoferi, tranzītā braucošie u.tml. Pašlaik tikai ap 700 no Ukrainas iebraukušo ir pieteikušies speciālajām vīzām bēgļiem.

Ministre atgādināja, ka Latvijai ir plāns ap 10 000 cilvēku uzņemšanai no Ukrainas, bet “mēs neteiksim “nē”, ja iebrauks vairāk” bēgļu.

Pašlaik IeM intensīvi strādājot ar pašvaldībām par bēgļu uzņemšanas jautājumiem. Ministrijā esot ienākusies negatīva informācija par dažām Pierīgas pašvaldībām, kas bēgļiem sakot – pie mums nevar, brauciet uz Rīgu. Šādas situācijas ir nepieļaujamas, tāpēc tiek strādāts pie to novēršanas, uzsvēra Golubeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par noskaņojumu sabiedrībā pēc Krievijas sāktā kara, Golubeva atzina, ka ir jāpievērš uzmanību vardarbības attaisnošanai un naida kurināšanai.

Ministre aicināja iedzīvotājus palikt mierīgiem, neļauties provokācijām un arī neprovocēt. Tas nenozīmē, ka nedrīkst paust savu viedokli, bet jāizvairās tieši no provokācijām, piebilda politiķe.

Pēc ministres vārdiem, tas ir mūsu kā sabiedrības kopīgs uzdevums nodrošināt, lai 9.maijs neizvēršas par agresijas un okupācijas slavināšanu. Drošības iestādēm esot plāns, kā šādu mērķi sasniegt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.