Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vēsturiskajai stafetei “… pa Jelgavu kāds students klīst” desmitais jubilejas gads

STUDENTI stafetē skrēja žaketēs un ar lupu un grāmatām rokās.

Jau desmito reizi norisinājās īpaša Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) tradīcija – improvizēta stafete “… pa Jelgavu kāds students klīst”, informē LBTU mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā stafetē LBTU studenti sacentās ātrumā un veiklībā, skrienot nevis sporta tērpos, bet, ģērbušies žaketēs, ar grāmatām un īpašām lupām rokās šķērsoja Mītavas tiltu un finišēja pie Jelgavas studenta Jēkaba Ceriņa strūklakas. Stafetē varēja piedalīties ne vien pirmkursnieki, bet arī citos kursos studējošie.

Stafetē dalību pieteica četras fakultāšu komandas – Meža, Tehniskās, Ekonomikas un sabiedrības attīstības un Pārtikas tehnoloģijas –, kā arī viena jauktā komanda, kur bija pārstāvēti studenti no trim fakultātēm – Ekonomikas un sabiedrības attīstības, Vides un būvzinātņu un Lauksaimniecības fakultātes.

Šogad stafetes komandas bija ļoti līdzvērtīgas savā varēšanā un finiša līniju visi šķērsoja ļoti īsā laika posmā. Visveiklākie un ātrākie izrādījās studējošie, kuri bija apvienojuši spēkus no vairākām fakultātēm, – Sonora Skosa, Anna Rita Gailīte, Paula Pelnēna, Salvis Fiļipovs, Artūrs Miltiņš un Linards Āboliņš. Aiz viņiem dažu sekundes simtdaļu attālumā finišēja vairākkārtēji stafetes uzvarētāji iepriekšējos gados – Meža fakultātes komanda, kuras sastāvā šoreiz startēja Estere Elizabete Ponciusa, Signe Ieva Reikmane, Patrīcija Junkere, Artis Zvaigznītis, Juris Rullis un Reinis Matīss Upens. Aizvadītajā gadā mežinieki piedzīvoja neveiksmi, jo stafetes laikā aizmirsa uzvilkt studenta žaketi, šogad nekas nezuda un godam tika izcīnīta otrā vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt trešo vietu otro gadu pēc kārtas ieguva Tehniskā fakultāte, kuras godu stafetē pārstāvēja Rihards Salmiņš, Juris Fagucists, Ralfs Zaķis, Vanesa Solovjova, Loreta Zajankovska un Viktorija Cudzanovska. Ne mazāk ātri un veikli par citiem bija arī Pārtikas tehnoloģijas un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studenti, taču dažas distancē pazaudētas sekundes liedza viņiem finišēt labāko trijniekā.

Stafete “… pa Jelgavu kāds students klīst” pirmo reizi tika organizēta 2013. gadā par godu LLU 150 gadu jubilejai. Skrējienā parasti piedalījās visu fakultāšu pirmkursnieki, veidojot fakultāšu komandas. Katru fakultāti parasti pārstāv trīs jaunieši un trīs jaunietes, kuri “studenta formā” – ar žaketi, lietussargu un grāmatu rokās – šķērso Mītavas tiltu no Pasta salas, finišējot pie skulptūras “Jelgavas students”. Iepriekšējos gados viens no stafetes atribūtiem – lietussargs – tikai aizstāts ar lupu un dalībai stafetē varēja pieteikties arī vecāko kursu studenti. Savukārt šogad jauninājums bija iespēja startēt jauktajās fakultāšu komandās, kas izrādījās veiksmīgs risinājums. Viens komandas dalībnieks stafetes laikā veic aptuveni 150 metru posmu. Skrējiena ideja veidota, iedvesmojoties no skulptūras “Jelgavas students”, kas tika atklāta 2013. gadā pie Mītavas tilta.

ĀTRĀKĀ un veiklākā izrādījās jauktā komanda no vairākām universitātes fakultātēm.

Foto: LBTU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.