Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vidusskolēni bezmaksas nodarbībās LBTU var iepazīt vairākas profesijas

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Vides un būvzinātņu fakultāte aicina vidusskolēnus kopā ar fakultātes mācībspēkiem un studentiem izzināt vairāku nozaru specifiku, piedaloties Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolā, Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolā un Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolā. Nodarbības ir bez maksas, taču tām iepriekš jāpiesakās, un to var izdarīt līdz 11. martam, informē augstskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolā varēs iepazīt ģeoinformātikas speciālista darbu. Skola ir izzinošs, izglītojoši izklaidējošs pasākums skolēniem, kuriem ir interese par ģeoinformātiku un tālizpēti, to pielietojumu lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, transporta loģistikā. Tāpat tā ir iespēja iepazīties ar līdzīgi domājošajiem un iegūt informāciju par studijām un pētniecību.

Nodarbības plānotas sestdienās, 11. martā, 25. martā un 8. aprīlī, no pulksten 10 līdz 14 Vides un būvzinātņu fakultātē Akadēmijas ielā 19. Šo nodarbību laikā dalībnieki varēs gūt priekšstatu par studijām universitātē, darba iespējām, iegūstot konkrēto specialitāti, kā arī gūt pieredzi kartogrāfijā, fotogrammetrijā, bezpilota gaisa kuģu vadīšanā, 3D modelēšanā, apgūt ģeogrāfiskās informācijas sistēmas, datorgrafiku un 3D drukāšanu.

Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolai var pieteikties 10.–12. klašu skolēni, kuri interesējas par zemes izmantošanu, teritorijas projektēšanu un plānošanu, mērniecības pamatiem, mērniecības instrumentiem, kartēm un to izgatavošanu. Arī Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolas nodarbības notiks sestdienās, 11. martā, 25. martā un 8. aprīlī, no pulksten 10 līdz 14 Vides un būvzinātņu fakultātē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skola būs piemērota tiem jauniešiem, kuri izlēmuši pēc vidusskolas vai tehnikuma absolvēšanas uzsākt studijas profesionālā bakalaura studiju programmā “Būvniecība” vai īsā cikla (1. līmeņa) profesionālajā studiju programmā “Būvniecība”. Šī ir lieliska iespēja brīvā un nepiespiestā gaisotnē iepazīt studiju vidi, mācībspēkus un sagatavoties studijām. Tie, kuri vēl nav izlēmuši, kur studēt, nodarbībās varēs pārliecināties par savu atbilstību izvēlētai profesijai. Nodarbības norisināsies sestdienās, 11. martā, 18. martā un 25. martā, no pulksten 10 līdz 14 Vides un būvzinātņu fakultātē.

Jaunieši šajās nodarbībās varēs gūt vispārēju informācija par būvmateriāliem, to nozīmi būvniecības procesā, būvmateriālu testēšanu, iepazīties ar dzīvojamo, rūpniecības un lauksaimniecības ēku projektēšanu jeb apgūt “AutoCad” pamatus, gūt ieskatu būvju telpiskajā 3D projektēšanā, iesaistīties mērījumos, lai pārbaudītu, cik energoefektīva ir ēka, iepazīties ar būvuzraudzības mērinstrumentiem, hidraulikas pamatiem un dabā apmeklēt hidrobūves, lai uzzinātu par nogāžu konstrukciju un nostiprinājumu veidiem.

Precīzs nodarbību plāns pieejams universitātes mājaslapā www.llu.lv. Dalībnieki var pieteikties līdz 11. martam. Pieteikties Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolai var, sazinoties ar tās vadītāju Vitu Celmiņu pa e-pastu vita.celmina@lbtu.lv. Pieteikties Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolas nodarbībām var, sazinoties ar tās vadītāju Jolantu Luksu pa e-pastu jolanta.luksa@lbtu.lv, bet Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolas nodarbībām – sazinoties ar vadītāju Sandru Gustu pa tālruni 29586012 vai e-pastu sandra.gusta@lbtu.lv.

Foto un informācija: LBTU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.