Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Viena diena – viena piespraude

Rotu māksliniece Una Mikuda pēc pašas iniciatīvas radīja projektu, kura rezultātā katrā 2020. gada dienā tika izveidota viena piespraude. Līdz 3. aprīlim izstāde “366 piespraudes” ir apskatāma Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja 2. stāva hallē, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta māksliniece, šo projektu var uzskatīt arī kā pandēmijas laika dienasgrāmatu: “Izaicinājums mani noturēja pie aktīvas darbošanās un radoša gara”. Tā laikā bija jāievēro trīs noteikumi – jāizveido 366 piespraudes, katrai no tām jābūt 25 x 25 milimetrus liela kvadrāta forma, tai jābūt valkājamai. Viss pārējais bija atkarīgs no rotkales spējām “domāt ārpus robežām”.  Piespraudes ir radītas sudrabā, kā arī izmantojot dažādus citus materiālus, piemēram, koku, betonu, polimēru materiālus, arī izšuvumu.

U.Mikuda uzsver, ka tas nav stāsts tikai par skaistām rotām un unikālām piespraudēm. Tas ir stāsts par pašdisciplīnu, laika plānošanu, motivāciju, radošuma robežu paplašināšanu, kā arī jaunu tehnisku risinājumu un materiālu meklēšanu. “Izaicinājuma “366 piespraudes” laikā māksliniece secinājusi, ka tāda Mūza nemaz nepastāv. Visu nosaka apzināts un sistematizēts radīšanas process. Un vēl U.Mikuda aicina izstādē atrast tieši katra skatītāja dzīves nozīmīgajos datumos radītās piespraudes, tā veidojot saspēli ar rotkales paveikto.

Muzeju apmeklētājiem Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts nav jāuzrāda, izņemot, lai piedalītos muzeja organizētos publiskos pasākumos (konferencēs, semināros, diskusijās, koncertos u.tml.). 

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.