Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā elektroniski iegādātām vilciena biļetēm vairs nepiemēros 10% atlaidi

Nākamā gada pirmajā pusgadā vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā pakāpeniski tiks integrēti vilcienu maršruti, un elektroniski iegādātām biļetēm vairs netiks piemērota atlaide 10% apmērā, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas (ATD) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direkcijā atzīmē, ka 2023.gada 14.janvārī “Pasažieru vilciens” pieslēgsies vienotajai sabiedriskā transporta biļešu sistēmai ar maršrutu Rīga-Skulte, un biļetes uz reisiem minētajā maršrutā no 14.janvāra tiks tirgotas tikai par pilnajām pamattarifa cenām, savukārt atlaides 10% robežās elektroniski iegādātajām biļetēm varēs noteikt tikai elektronisko biļešu tirgotāji. 

Jaunā kārtība ir ieviesta atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes lēmumam un ievērojot Konkurences padomes viedokli par godīgas konkurences nodrošināšanu.

Pirmajā posmā minētā kārtība attieksies uz vilciena reisiem maršrutā Rīga-Skulte, taču plānots, ka 2023.gada pirmajā pusgadā sistēmai pakāpeniski tiks pievienoti arī pārējie vilcienu maršruti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autotransporta direkcijā informē, ka sabiedriskā transporta biļešu iegāde ar atlaidēm vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā uz “Pasažieru vilciena” reisiem maršrutā Rīga-Skulte būs iespējama pakāpeniski pēc biļešu tirgotāju (patreiz “Mobilly” vai “BezRindas.lv”) mobilās lietotnes atjaunināšanas.

Jau ziņots, ka ATD augustā sāka vienotās sabiedriskā transporta biļešu sistēmas ieviešanu reģionālās nozīmes autobusu maršrutos. Līdz šim sistēma ir pieslēgta un darbojas reģionālās nozīmes autobusu maršrutos Rīga-Kalngale-Carnikava-Kadaga, Rīga-Ādaži-Kadaga, Rīga-Ādaži-Podnieki-Garkalne un Rīga-Ādaži-Carnikava. 

Biļetes vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā var iegādāties mobilajās platformās “BezRindas.lv” un “Mobilly”. Biļetes pasažieriem ir pieejamas QR koda veidā, un tās iegāde ir iespējama iepriekšējā pārdošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka ar vienoto sabiedriskā transporta biļešu sistēmu nākotnē pasažieriem būs iespējams iepriekš pārdošanā elektroniski iegādāties biļetes uz visiem reģionālās nozīmes reisiem. Turklāt tiks radīta iespēja attīstīt vienoto biļešu klāstu un tālākā braucienā apvienot dažādus transporta veidus neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja. Vienotā sabiedriskā transporta biļešu sistēma ļaus nodrošināt ērtāku, ātrāku un mūsdienīgu biļešu tirgošanu, kā arī kalpos kā papildu kontroles rīks, jo kontrolieriem brauciena laikā būs pieejama informācija par visām pārdotajām biļetēm. Jaunā sistēma ar piekļuves datiem ļaus nodrošināt brīvu konkurenci visiem ieinteresētajiem biļešu tirgotājiem.

Foto: no arhīva

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.