Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vijas Jansones izstāde “Palikt pašam” un tikšanās ar mākslinieci

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā līdz 18. februārim skatāma Vijas Jansones tekstilmākslas izstāde “Palikt pašam”. Savukārt jau 13. janvārī interesenti aicināti uz tikšanos ar mākslinieci, kas pulksten 15 norisināsies muzeja izstāžu zālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere stāsta, ka personālizstāde zīmīgi veidota mākslinieces jubilejas gadā, sniedzot iespēju pilsētniekiem iepazīties ar viņas daiļradi, bet tikšanās reizē 13. janvārī – arī ar pašu mākslinieci. “Vija Jansone vienmēr ir bijusi jomas novatore un tas atspoguļojas arī eksponētajos mākslas darbos – daudzveidīgā darinājumu tehnikā, materiālos, darbu izmēros un formās,” stāsta M.Kaupere, papildinot: izstādē aplūkojami darbi no Vijas Jansones privātkolekcijas, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma, kā arī Latvijas Mākslinieku savienības.

Savukārt māksliniece V.Jansone, raksturojot izstādi, norāda: “Šodienas māksla neradās no nekā. Ikvienas kultūras pamats ir tautas tradīcijas. Ir principi, kuri neuzkrītoši, tomēr vienmēr pamanāmi caurvij ikvienas tautas daiļradi. Tā izpaužas arī attieksmē pret dažādām pamatvērtībām, prasmē atrast darbos īstās attiecības starp saturu, simboliem, krāsu, materiāliem un tehnisko izpildījumu. Mūsu tautai aušana bija viens no pirmajiem amatiem – to noteica nepieciešamība. Līdz ar to latviešiem izveidojās bagāta pieredze, radās vēlme audumus rotāt. Austie darbi ir kā grāmatas, kuras uzrakstītas tēlainu zīmju valodā. Mākslā, tāpat kā dzīvē, notiek nemitīga attīstība, balstoties uz katra personisko pieredzi un nepieciešamību izpausties, saglabājot iekšējo viengabalainību. Tā nekad nebeidzas.”

V.Jansone atklāj, ka ikviens viņas mākslas darbs ir kā “lapa” pieredzē un pamats uztveres pārmaiņām. “Es ierosmi gūstu visā, kas saskan ar manām sajūtām un pieredzi, kas mani uzrunā un atbalsta vēsturē vai mūsdienās, Latvijā vai pasaulē. Katrs cilvēks ir unikāls, katram sava valoda un vajadzības. Radošajā darbībā mēs noteikti sastopam domubiedrus, kuri izjūt un rīkojas līdzīgi. Mēs visi esam viena ceļa gājēji. Dzīve nav viss. Dzīve ir ceļš, pa kuru ejot, mēs esam kļuvuši laikabiedri,” tā māksliniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar ieejas biļešu cenām un muzeja darba laiku iespējams iepazīties mājaslapā: www.jvmm.lv.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.