Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vīķe-Freiberga un Lancmanis Rundāles pilī sarunāsies par diplomātijas vēsturi

Imants Lancmanis

Ar četriem dažādiem notikumiem sestdien, 30. jūlijā, Rundāles pilī norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 17 interesenti aicināti baudīt arī koncertsarunu, kurā piedalīsies Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un ilggadējais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, informē Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāve Iveta Vēvere.

Mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža vadītajā sarunā tiks aplūkota gan dejas un mūzikas nozīme aristokrātijas ikdienā un ietekme uz dažādiem nozīmīgiem vēstures notikumu pavērsieniem, gan diplomātiskā etiķete mūsdienās. Vīķe-Freiberga un Lancmanis dalīsies arī savā pieredzē.

Cīņā par izdzīvošanu politisku un sociālu intrigu piesātinātā vidē galminiekiem nācās nepārtraukti sevi apliecināt ar sociālajām prasmēm, tostarp arī deju. Galmā dejošana kļuva par iecienītu laika kavēkli, un dižciltīgās sabiedrības pārstāvjiem dejotprasme bija obligāta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Greznas balles savulaik rīkotas arī Rundāles pilī. Piemēram, grāfa Zubova rīkotajos Ražas svētkos Rundāles pilī 1802. gada 10. oktobrī piedalījušies aptuveni 1200 viesu.

Rundāles pilī inaugurācijas balles savas prezidēšanas laikā un vērienīgu atvadu balli rīkojusi arī Vīķe-Freiberga. Tāpat šeit notikušas arī Zviedrijas un Dānijas karaliskās vizītes, šādi apliecinot pils karalisko vērienu un vēsturisko nozīmīgumu.

Sarunu papildinās Liepājas Simfoniskā orķestra izcilās flautistes Egijas Sproģes muzikālās intermēdijas. Skanēs gan Jēkaba Jančevska Trīs miniatūras, gan Daniela Demuavra Ceturtā svīta un Johana Joahima Kvanca Svīta flautai solo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī” sāksies pulksten 15.

Ģimenes ar bērniem varēs piedzīvot koncertuzveduma “Mazais princis” pirmizrādi, ko veido Spēlmaņu nakts un Lielās mūzikas balvas laureāte režisore Zane Kreicberga tandēmā ar komponistu Andri Vecumnieku.

Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Ainārs Rubiķis aicina uz koncertu “Balle cauri gadsimtiem” Rundāles pils Zelta zālē, bet festivāla kulminācijā gaidāms nakts koncerts Rundāles pils Franču dārzā, kur Liepājas Simfoniskā orķestra koncertmeistares Līgas Baltābolas vadītais Liepājas stīgu kvartets muzicēs kopā ar izcilo klarnetistu un topošo orķestra galveno diriģentu Gunti Kuzmu.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.