Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Virtuves darba virsma – viens no svarīgākajiem virtuves dizaina elementiem

Lai arī visredzamākā  virtuves iekārtojuma daļa ir virtuves mēbeles un virtuves iekārtas, virtuves dizains nebūs pilnvērtīgs bez funkcionālām un dizainiski atbilstošām virtuves darba virsmām. Ja virtuves skapīši, atvilktnes un sala nodrošina nepieciešamās glabāšanas vietas, tad darba virsmas – pietiekoši lielu, viegli kopjamu un izturīgu virsmu ēdiena sagatavošanai.

Kādi aspekti ir jāņem vērā izvēloties darba virsmu?

Darba virsmas izmēru un konfigurāciju nosaka virtuves iekārtojums ar virtuves skapīšiem, tādēļ izvēloties piemērotākās darba virsmas ir jāņem vērā ne tikai budžeta ierobežojumi, bet arī vēlamā materiāla īpašības un tā montāžas iespējas.

Jo sarežģītāka ir vēlamā virsmas forma, jo vairāk ir jādomā par stūra salaidumiem un plākšņu materiālu savienojumu vietām. Montāžas sarežģītība var radīt gan papildu izmaksas, gan negatīvi ietekmēt virtuves dizaina izskatu un virsmas kopšanu.

Der atzīmēt, ka, lai arī taisnas formas plātņu materiāli ir vieglāk uzstādāmi un ir lētāki, sarežģītas konfigurācijas virsmām labāk ir izvēlēties bezšuvju darba virsmas no akmens kompozītmateriāliem vai citiem lejamiem materiāliem.

Kādi materiāli tiek izmantoti virtuves virsmās?

Virtuves virsmām ir jābūt viegli tīrāmām, izturīgām pret mehāniskiem bojājumiem, mitrumu un augstām temperatūrām, kā arī drošām saskarē ar pārtiku. Virtuvju mēbeļu ražotāji virtuves virsmām izmanto daudzveidīgu materiālu klāstu no metāla, akmens un koka līdz kompozītmateriāliem un materiāliem no otrreiz pārstrādātām sastāvdaļām.

Katram no šiem materiāliem ir savas priekšrocības un trūkumi, kas ir jāņem vērā pasūtot jaunu virtuves iekārtu. Ja akmens virsma ir izturīga un intensīvā lietošanā novecos nemanot, tad galvenie šādas virtuves virsmas trūkumi ir lielais svars, dažu akmens veidu porainums, uzsūcot grūti tīrāmus traipus, un cena, jo virsmas montāžu var veikt tikai pieredzējuši speciālisti.

Savukārt, virtuves lamināta plākšņmateriāli ir vieglāk uzstādāmi un cenas ziņā pieejamāki, taču, neskatoties uz pieejamo dizainu daudzveidību, ir mazāk izturīgi pret mehāniskiem bojājumiem.

Visu nepieciešamo ne tika virtuves, bet arī citu mājokļa telpu iekārtošanai ir iespējams atrast “4 istabas” interneta mēbeļu salonā. Uzņēmuma produktu klāstu veido gan virtuves iekārtas, plaukti un iebūvējamie drēbju skapji, gan tādas mīkstās mēbeles kā dīvāni, atpūtas krēsli un pufi.

Ja arī Jums ir vajadzīgs labs un pārdomāts stūra skapis vai ietilpīgs iebūvējamais skapis, virtuves mēbeles, gulta vai kas cits, ienāciet www.4istabas.lv un atrodiet savam mājoklim piemērotākās mēbeles.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.