Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Visā Latvijā notiks Jaungada sagaidīšanas pasākumi; uguņos tikai atsevišķās pašvaldībās

Šodien visā Latvijā notiks jaunā gada sagaidīšanas pasākumi, savukārt uguņošana notiks tikai atsevišķās pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopīgu jaunā gada sagaidīšanu iedzīvotājiem rīko visas lielākās Latvijas pašvaldības. Piemēram, Rīgā gadu mijas pasākumi notiks divos laukumos.

Laukumā pie Rīgas Kongresu nama primāri jauniešu auditorijai uzstāsies humorroka grupa “Pirmais kurss”, grupa “Carnival Youth”, reperis Ansis ar pavadošajiem mūziķiem, kā arī repa apvienība “Kreisais krasts”. Pasākumu vadīs Aivis Ceriņš.

Savukārt Rātslaukumā plašākai auditorijai muzicēs rokgrupa “Dzelzs vilks”, Ralfs Eilands ar pavadošajiem mūziķiem, bungu un dūdu grupa “Auļi”, kā arī alternatīvā roka grupa “Sudden Lights”. Pasākumu vadīs Uģis Joksts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumi sāksies pulksten 21 un ilgs līdz pulksten 2. Abās norises vietās gadumijā tieši pusnaktī papildus kultūras programmai ir paredzēta arī neliela gaismas un mūzikas improvizācija.

Tāpat rīdziniekiem un pilsētas viesiem gadumijā darbosies svētku tirdziņi un būs iespēja izstaigāt “Ziemassvētku gaismas taku”, aplūkojot mirdzošus gaismas objektus, kur tos papildinās pazīstamas melodijas.

Latvijas otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī Jaungada svinībās paredzēts lāzeršovs. Tas bijis skatāms jau valsts svētkos 18.novembrī, un pilsētnieki to esot novērtējuši ļoti atzinīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valmierā būs iespējams aplūkot gaismas un vides mākslas instalācijas, ko veidojuši dažādi Latvijā zināmi mākslinieki un nozares profesionāļi. Īpaši iespaidīgs vides mākslas objekts un gaismu šovs būs skatāms Vienības laukumā. Kinētiskas instalācijas un šova koncepcijas pamatā ir dinamiskās pilsētas stāsts, kas iezīmē Valmieras attīstību.

Liepājā gadu mija tiks sagaidīta ar mūziķa Dona koncertu un spožiem gaismas efektiem. Gadu mijas pasākums sāksies pulksten 23 pie Liepājas galvenās egles Rožu laukumā. 

Kuldīgā Jaungadu sagaidīs ar gaismas spēli pār Ventas Rumbu un Ivo Fomina koncertu. No pulksten 22 līdz jaunā gada pirmajai stundai Kuldīgas Pilsētas dārzs būs pārvērsts par mirdzošu, melodisku un priekpilnu Jaunā gada sagaidīšanas notikuma vietu ar karstiem dzērieniem, dejām, dziesmām un jautru kopā būšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavā jauno gadu būs iespēja sagaidīt divas reizes. Gadu mijas pasākumi sāksies pulksten 23 brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā. Jauno gadu būs iespēja sagaidīt pusnaktī, kopā ar visu Latviju, kā arī 25 minūtes vēlāk, pēc Jelgavas laika.

Ļoti daudzas pašvaldības ir pieņēmušas lēmumu nerīkot gadu mijas uguņošanu, bet tā vietā izvēlējušas organizēt dažādus gaismas šovus. Šāds lēmums tiek pamatots ar daudzajiem Latvijā esošajiem bēgļiem no Ukrainas, jo viņu piedzīvotais esot atstājis spēcīgas psiholoģiskas traumas. Turklāt salūtu troksnis traumē mājdzīvniekus un jutīgākus cilvēkus.

Uguņošanu gadu mijā rīkos Ogrē, kur novada Kultūras centra Deju zālē būs Jaungada balle, un salūts tiks šauts no kultūras centra jumta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uguņošanu rīkos arī Ventspilī, kur esot aptaujāti patvēruma meklētāji no Ukrainas, kas pauduši atbalstu salūtam.

Par uguņošanu gadu mijā esot nobalsojuši arī Aizkraukles iedzīvotāji. Salūts notiks arī Siguldā, Rēzeknē un Talsos.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.