Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Visās 58 Latvijas oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām

Visās 58 Latvijas oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbaudē, kas notika 6.jūnijā un 7.jūnijā, mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā ūdens paraugā.

Veselības inspekcijā norādīja, ka gaisa temperatūrai turpinot paaugstināties, iedzīvotāji visticamāk saulainās dienas steigs izmantot atpūtai pie ūdens. Tāpēc tā vēlas atgādināt, ka ūdens temperatūra atsevišķās Latvijas ūdenstilpēs joprojām ir salīdzinoši zema un peldēties ieteicams, kad ūdens temperatūra būs sasniegusi vismaz +18 grādus pēc Celsija skalas.

Tāpat būtu jāatceras, ka uzsākot peldsezonu, peldēšanas laikam vajadzētu būt īsākam, bet vēlāk, organismam pierodot, peldēties var ilgāk. Savukārt pēc sakaršanas saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai izvairītos no muskuļu krampjiem un peldēties jāpārtrauc, parādoties pirmajām aukstuma sajūtām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli peldsezonas laikā, kas sākās 15.maijā, pārbauda reizi mēnesī, līdz peldsezonas beigām 15.septembrī.

Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.