Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Visās 58 oficiālajās peldvietās Latvijā peldūdens kvalitāte atbilst prasībām

Visās 58 oficiālajās peldvietās Latvijā peldūdens kvalitāte atbilst prasībām, par pirmajām ūdens kvalitātes pārbaudes rezultātiem aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijā (VI).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbaudes rezultāti liecina, ka peldūdens kvalitāte atbilst prasībām visās oficiālajās iekšzemes un jūras peldvietās un mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā ūdens paraugā.

Inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli pārbaudīs reizi mēnesī no peldsezonas sākuma 15.maijā līdz peldsezonas beigām 15.septembrī.

Laboratorijā tiek noteikti tādi mikrobioloģiskie rādītāji kā fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā, tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Patlaban, ņemot vērā, ka ūdens temperatūra peldvietās ir zema, VI iesaka nogaidīt un doties peldēties, kad ūdens temperatūra būs sasniegusi vismaz 18 grādu atzīmi.

Latvijā jaunā peldsezona tiks atklāta 15.maijā, un šajā sezonā oficiālajam peldvietu sarakstam pievienojusies jauna vieta – Daugavas peldvieta “Ķīpsala” Rīgā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.