Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Visaugstākie panākumi Zemgales zinātniski pētniecisko darbu konkursā – Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēniem

Jau otro gadu tiešsaistē aizvadīta Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference. Vislabāk tajā veicies Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēniem – 16 darbi ieguvuši 1. vai 2. pakāpes diplomu un izvirzīti 46. Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad skolēni ziņoja par 71 Zemgales reģiona skolās īstenotajiem pētījumiem, kā arī Vidzemes reģiona skolās izstrādātajiem pētījumiem. Par labākajiem atzīti 33 darbi, no kuriem 26 pārstāv tieši Zemgales reģionu.

Konferenci Jelgavā rīko Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu, lai noteiktu labākos zinātniski pētnieciskos darbus reģionā un izvirzītu tos Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencei, kas šogad norisināsies jau 46. reizi.

Atsevišķu zinātnes sekciju labākajiem skolēniem ir piešķirta iespēja iestāties LLU studiju programmās ārpus konkursa. Zemgales plānošanas reģions arī sveic labāko darbu autoru skolotājus, kas snieguši atbalstu pētījumu izstrādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus šogad Zemgales reģionā tika vērtēti daļa skolēnu darbi, kas izstrādāti Vidzemes reģiona skolās, un iekļaujas LLU īstenoto studiju un pētniecības virzienu tematikā.

Visaugstākos panākumus Zemgales reģionā uzrādīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēni – 16 šīs skolas skolēnu izstrādātie darbi ir ieguvuši 1. vai 2. pakāpes diplomu un izvirzīti 46. Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencei. Tāpat laureātu vidū iekļuvuši skolēni no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Elejas vidusskolas, Salas vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5. vidusskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Zemgales vidusskolas.

Lielākais augstvērtīgu pētījumu skaits šogad ir dabaszinātnēs, kur valsts konferencei izvirzīti 11 darbi. Tiem seko pieci sociālajās zinātnēs izstrādātie darbi, kā arī pa trim darbiem humanitārajās un mākslas zinātnēs, inženierzinātnēs un tehnoloģijās un lauksaimniecības, meža un veterinārajās zinātnēs. Viens no tālāk virzītajiem pētījumiem izstrādāts medicīnā un veselības zinātnēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai apsveiktu darbu autorus, kuri saņēmuši 1. pakāpes diplomu, un viņu skolotājus, LLU un Zemgales plānošanas reģiona pārstāvji sākuši vizītes uz skolām. Piektdien sveikti Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji, bet pēc skolēnu pavasara brīvlaika iecerēts doties uz  citām Zemgales reģiona skolām.

Foto: LLU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.