Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vismaz pusgadu vairākkārt mainīsies vilcienu kustības grafiks Jelgavas virzienā

Gan novembra, gan decembra sākumā AS “Pasažieru vilciens” strauji paziņoja par izmaiņām vilcienu kustības grafikā Jelgavas virzienā, kas ne vienam vien iedzīvotājam radīja neērtības, plānojot savu ikdienas maršrutu. Uzņēmums skaidro, ka līdz ar dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas projekta īstenošanu šādas izmaiņas vilcienu kursēšanas grafikā, visticamāk, tiks ieviestas vairākkārt vismaz nākamo pusgadu, un aicina pasažierus būt saprotošiem. Pasažieriem jāņem vērā, ka 10. decembrī spēkā stājas jauns vilcienu kustības grafiks ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos, tostarp Jelgavas virzienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visbiežāk neērtības, plānojot savu maršrutu, pasažieriem rada nepieciešamība salāgot vilcienu un pilsētas autobusu kursēšanas laiku. SIA “Jelgavas Autobusu parks” (JAP) komercdirektors Gatis Dūmiņš atzīst, ka JAP, tāpat kā iedzīvotāji, par “Pasažieru vilciena” vilcienu kursēšanas izmaiņām uzzina vien īsu brīdi pirms to ieviešanas, kas praktiski liedz iespēju pilsētas autobusu grafiku pieskaņot vilcienu grafikam. “Šajā situācijā, kad vilcienu kursēšanas grafiks tiek mainīts praktiski katru mēnesi un netiek paziņots, uz cik ilgu laiku gaidāmās izmaiņas tiek ieviestas, ir neiespējami operatīvi un vienlaicīgi pieskaņot pilsētas autobusu kursēšanas grafiku vilcienu izmaiņām,” uzsver G.Dūmiņš, aicinot pasažierus būt saprotošiem, ja tuvākajos mēnešos nebūs iespējams saskaņot pilsētas autobusu un vilciena kursēšanas laiku.

AS “Pasažieru vilciens” komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja Sigita Zviedre atzīst, ka uzņēmums šobrīd ir pilnībā atkarīgs no tā, kā virzās dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas projekta īstenošana. “Projektā darbi notiek pa posmiem, un, tiklīdz kādā posmā darbi tiek paveikti, tie turpinās nākamajā. Katrā no šiem posmiem mums ir jāpielāgo vilcienu kursēšanas grafiks. Šobrīd tiek prognozēts, ka ar izmaiņām vilcienu kursēšanas grafikā Jelgavas virzienā būs jārēķinās vēl vismaz pusgadu. Paredzam, ka grafiks, kas stājās spēkā 10. decembrī, varētu būt nemainīgs nākamo pusotru mēnesi,” tā S.Zviedre, aicinot pasažierus pirms došanās nepieciešamajā virzienā pārbaudīt vilcienu izbraukšanas un pienākšanas laiku.

“Pasažieru vilciena” tīmekļvietnē un mobilajā lietotnē publicētais vilcienu kustības saraksts, kas redzams 10 dienas iepriekš, jau ietver visas aktuālās izmaiņas. Uzņēmumā norāda, ka līdz 2024. gada 19. aprīlim pagarināta iespēja darbdienu vidū vilcienā braukt ar 20 procentu atlaidi biļetēm atsevišķos elektrovilcienu reisos. Šie reisi elektroniskajos un drukātajos sarakstos ir atzīmēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka “Latvijas dzelzceļš” (LDz) šobrīd realizē projektu vilcienu kustības ātruma palielināšanai, veicot būtiskus modernizācijas darbus dzelzceļa posmā Rīga–Jelgava. Šī projekta mērķis ir samazināt dzelzceļa pasažieriem ceļā pavadāmo laiku starp gala stacijām, kā arī paaugstināt satiksmes drošības līmeni uz dzelzceļa pārbrauktuvēm.

Vienlaikus LDz šobrīd modernizē dzelzceļa infrastruktūru vairāk nekā 100 kilometru garumā gan posmā Rīga–Jelgava, gan no Lielvārdes līdz Skrīveriem. LDz aprīko dzelzceļa pārbrauktuves ar jaunām pārbrauktuvju signalizācijas sistēmām un automātiskajām barjerām, pārbūvē dzelzceļa līkņu ģeometriju un elektrokontakttīklus, kā arī veic citus darbus, lai uzlabotu vilcienu kustības ātrumu un dzelzceļa satiksme kļūtu vēl pievilcīgāka.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.