Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Visstraujāk kāpusi maizes cena: pirms gada baltmaizes kilograms maksāja 1 eiro, šobrīd 3 eiro

Pārsteidzoši, bet visaugstākais cenu kāpums ir maizei. Vidējā cena baltmaizei pagājušā gada martā bija 1,01 eiro, šobrīd cena baltmaizei (kg) vidēji 3,38 eiro. Rupjmaizei cena (kg) 2,90, sadārdzinājums par 68% – 69%,”  informē Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt vislielākais cenu kritums salīdzinājumā ar 2022.gada martu ir sālim – iepriekšējo 1,11 eiro vietā, tas tagad maksā  79 centus. Toties cukurs kāpis cenā par 37%. Neliels pieaugums ir mannai un griķiem –15%.

Paaugstinājusies arī mūždien nemainīgā biezpiena sieriņa “Kārums” cena – agrāk svārstījās no 38 – 42 centiem, pašlaik pieaugusi vidēji par 8.5%, norāda H. Danusēvičs.

No dārzeņiem vislielākais pieaugums vērojams sīpoliem, cena pieaugusi par 59%. Kas attiecas uz dārzeņu cenu kritumu, tas novērojams kartupeļiem un garajiem gurķiem. Kartupeļi pagājušogad maksāja 65 centi, šobrīd 60 centi, bet gurķiem cena kritusies par 10 centiem. Kopumā dārzeņu kategorijā vidējais cenu pieaugums ir aptuveni 22%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Olu cena praktiski nav mainījusies. Pagājušā gada martā vidēji 2,54 eiro, šobrīd  2,55 eiro. Tomēr LTA paredz, ka drīzumā,  tuvojoties Lieldienām cena noteikti mainīsies.

Piena produktu grupā salīdzinot ar pagājušā gada martu vērojams cenu pieaugums visām precēm, izņemot biezpienu, kurš palicis lētāks par 14 centiem. Vislielākais pieaugums šai grupā ir sieram, kas sadārdzinājies vidēji par 21% – 26%. Piena un krējuma cena ir pieaugusi par 6%-10%, pieaugušas cenas arī sviestam un saldajam krējumam.

Gaļas produktiem, skatot tajā pašā periodā, cenas pieaugušas. Sardelēm un cīsiņiem cena manāmi – par 27% – 28%, savukārt, vistas broilera cena pieaugusi par 15% – līdz 4.69 eiro par kilogramu. Vismazākais kāpums – 12% – doktora desai.

Latvijas Tirgotāju asociācija regulāri veic patēriņa preču cenu salīdzinājumu veikalos kopš pagājušā gadsimta 90.gadu vidus. Vidējās cenas mazumtirdzniecības uzņēmumu veikalos fiksē pēc norādītā cenu zīmēs, nerēķinot ražotāju piedāvāto akciju cenas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.