Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zaļajā muižā – dubulti svētki

Mājās atgriezies viens viens no skaistākajiem 19. gadsimta bērnu portretiem pasaulē – gleznas “Alekša Šepinga portrets” kopija
ANDRA OZOLA
Zaļenieku jeb Zaļajā muižā 3. februārī tika svinēti dubultsvētki – mājās savā pilī atgriezusies vācu mākslinieka Gustava Karla Ludviga Rihtera gleznas “Alekša Šepinga portrets” kopija, ko gleznojusi māksliniece Ieva Soprāne, kā arī atvērta Mārītes Putniņas grāmata “Zaļā muiža”.
Gleznas oriģināls tapis 1864. gadā Berlīnē pēc toreizējā Zaļenieku muižas īpašnieka Alekša fon Šepinga pasūtījuma. Tajā redzams viņa dēls Karls Dītrihs Aleksis sešu gadu vecumā. Glezna uzskatāma par vienu no skaistākajiem 19. gadsimta bērnu portretiem pasaulē.
Skolas pilī jau 100 gadu
Jāpiebilst, ka daļa grāmatas “Zaļā muiža” veltīta skolām, kas laika gaitā darbojušās pilī, un, kā uzsver Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Valija Barkovska, kura ir arī pils vēstures mantojuma glabātāja un gide, skolas pilī ir jau vairāk nekā 100 gadu. Pirmā skola, kas vēra durvis pilī, bija Zaļenieku Valsts ģimnāzija pagājušā gadsimta 20. un 30. gados. Ģimnāziju slēdza 1935. gadā, bet pilī uz laiku, kamēr notika pamatskolas pārbūve, atvēra otrās pakāpes pamatskolu.
“Esam lepni, ka, par spīti grūtībām, mainoties līdzi laikam, pārvarot dažādus izaicinājumus, esam radījuši jaunas izglītības programmas, atvērts Restauratoru nams, un mūsu skolotāji ir savas nozares profesionāļi – skolotāja, vēsturniece un grāmatas autore Mārīte Putniņa un bijusī skolotāja un restauratore Ieva Soprāne.”
Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis, sveicot Mārīti Putniņu, sacīja, ka Zaļajai muižai ir īpaša vieta cilvēku sirdīs, grāmatas autori ir paveikuši milzīgu darbu un tas ir liels notikums kopienas dzīvē. Turklāt katrs lasītājs grāmatā atradīs daudz interesantu notikumu, par kuriem vēl nav zinājis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.