Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zaļākai dzīvošanai – valsts atbalsts

SAULES PANEĻI ir viena no atjaunojamo energoresursu iekārtām, kuras iegādei un uzstādīšanai var saņemt valsts atbalstu.

Artūrs Toms Plešs: “Šis ir nozīmīgs atbalsts mājsaimniecībām, lai, pirmkārt, samazinātu rēķinus, otrkārt, kļūtu energoneatkarīgi”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai iedzīvotāji samazinātu elektroenerģijas un siltumapgādes rēķinus apkures sezonā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izsludinājusi atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu iekārtu iegādei mājsaimniecībām.

Paredzēts sniegt atbalstu fosilā kurināmā, piemēram, dabasgāzes, dīzeļdegvielas, akmeņogļu, iekārtu nomaiņai pret jaunām atjaunojamos energoresursus izmantojošām iekārtām – biomasas granulu katliem, siltumsūkņiem, saules kolektoriem – vai par pieslēgšanos centralizētajai siltumapgādes sistēmai. Tāpat atbalsts paredzēts elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem – saules paneļiem, vēja ģeneratoriem – mājsaimniecības pašpatēriņa vajadzībām. “Šis ir nozīmīgs atbalsts mājsaimniecībām, lai, pirmkārt, samazinātu rēķinus, otrkārt, kļūtu energoneatkarīgi. Redzot Krievijas izvērsto karu Ukrainā, ir pilnīgi skaidrs, ka jāiet prom no dabasgāzes izmantošanas apkurē saimniecībā. Jau tuvākajā laikā redzēsim, cik liela ir interese par programmu. Šobrīd atsaucība un interese no iedzīvotāju puses ir ļoti liela, un tas priecē,” skaidro VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs.

Vispirms īstenot, tad nauda

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējums būs kā vienreizējs maksājums granta veidā, un to varēs saņemt tikai tad, kad projekts būs īstenots. “Ir svarīgi pārbaudīt, vai mājsaimniecība kvalificējas atbalstam, pirms spert soli – iegādāties iekārtas. Atbalsts ir pieejams tikai fiziskām personām, nevis juridiskām. Noteikumos ir iekļauti arī citi ierobežojumi, piemēram, nedrīkst būt nodokļu parādi, maksātnespējas process. Atbalstu nevarēs saņemt daudzdzīvokļu mājām,” skaidro ministrs. Dzīvojamajai mājai jābūt nodotai ekspluatācijā, kas nozīmē, ka jaunbūvēm šoreiz atbalsts netiks sniegts, kā arī jābūt reģistrētai Zemesgrāmatā. Tāpat arī mājā nedrīkst veikt saimniecisko darbību un uzņēmējdarbību.

Teksts: Agita Bērziņa

Foto: publicitātes

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu varat izlasīt 24. marta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.