Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zaļenieki ir ceļā uz viedo muižskolu

Amatnieka, restauratora darbs prasa precizitāti, rūpību, ārkārtīgi smalku darbu un roku veiklību. Mākslīgais intelekts darbu var uzrakstīt dažās sekundēs. Abas šīs pasaules pastāv līdzās. Vai tās ir iespējams savienot? Vai viena var palīdzēt otrai?
Teoriju var apgūt ar tehnoloģiju palīdzību, amatu – nē. Bet varbūt amatniecībā tehnoloģijām vispār nav vietas, pietiek ar roku veiklību, amata prasmēm? Iespējams, ka nākotnē mācīties klātienē pie amata meistara būs ekskluzīvi, bet, izmantojot tehnoloģijas, attiecīgo prasmi varēs apgūt visi. Par to un citiem izaicinājumiem tika spriests konferencē “Amats. Digitalizācija. Izaicinājumi” Zaļenieku Komerciālajā un amatniecības vidusskolā.

Projekti un vīzijas
Konferencē piedalījās dalībnieki no Latvijas – Jelgavas novada, Rīgas, Rēzeknes –, kā arī projekta sadarbības partneri no Lietuvas un Slovākijas.“Esam lepni. Maza skola, bet atrodamies lielā muižā un darām lielas lietas,” uzsver Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas direktore Lilita Leoho.

Kā skolas ieguvumus no dalības Eiropas Savienības līdzfinansētajā “Erasmus+” programmā viņa min mobilitātes projektus – audzēkņu un skolotāju došanos uz citām valstīm pieredzes apmaiņā –, bet jaunais viedās skolas projekts sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju (LBTU) universitātes ekspertiem un kolēģiem no līdzīgām amatu skolām Lietuvā un Slovākijā māca digitālās prasmes, pasniedzēji veido vietnes, lai audzēkņiem piedāvātu jaunākās tendences.

Iepazīstinot ar “Erasmus+” programmas ieguldījumu skolas attīstībā ilgtermiņā, Jelgavas novada pašvaldības izglītības projektu vadītāja Lelde Šantare atgādināja par laiku, kad Covid-19 pandēmija apstādināja pasauli, arī Zaļenieku skolu un tās pasniedzējus, liekot izvērtēt un skatīties, kur doties tālāk. Skolas nākotnes vīzija ir Zaļenieku (Zaļā) muižskola – atvērta ikvienam, kas ir aktīvs, radošs un profesionāls. Tā strādā ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.