Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zaļenieki sniedz patvērumu Ukrainas karā cietušajiem

UKRAINAS BĒGĻU vecmāmiņa no Krivijrihas (Krivojrogas) Inna ir pateicīga Zaļenieku apkārtnes ļaudīm un īpaši pagasta pārvaldes vadītājam Aivaram Brikmanim par sniegto atbalstu.

Ar Ukrainas valsts himnas dziedāšanu un klusuma brīdi, godinot Ukrainas karā kritušos, vakar Zaļenieku kultūras namā notika no Ukrainas atbraukušo bēgļu un vietējās sabiedrības tikšanās. “Pirmajā pasaules karā daudzi latvieši rada patvērumu Ukrainā, tagad ir vēsturiska situācija, kad latvieši var to atdarīt ukraiņiem, uzrunājot klātesošos”, sacīja kultūras nama vadītājs Māris Zabarovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vajadzīgo lietu saraksts mainās

Vairākas dienas iepriekš M.Zabarovskis sociālajos tīklos bija publicējis paziņojumu: “Mīļie Zaļenieku iedzīvotāji! Šobrīd Zaļeniekos uzturas vairāki desmiti bēgļu no Ukrainas – lielākā daļa sievietes un bērni. Šie cilvēki nav lūdzēji, un viņiem ir kauns to darīt, bet mēs varam palīdzēt. Nav noslēpums, ka cilvēki, ātrumā pametot savas mājas, nav paņēmuši dažas pirmās nepieciešamības lietas. Visi šie cilvēki grib strādāt un pelnīt paši, bet darba vietu tik daudz nav, tāpēc uzrakstīšu šeit to, kas pagaidām cilvēkiem ir ļoti nepieciešams.” Tālāk sekoja piezīme, ka visu bēgļiem var atstāt kultūras namā, bibliotēkā vai dienesta viesnīcā. No cilvēkiem nepieciešamajām lietām tika minēta zobu pasta, dušas želejas, šampūni, čības, ķemmes, šķēres, veļa u.c. Arī grāmatas ukraiņu un krievu valodā. Vēl tika minēts, ka vajadzīga veļas mašīna un elektriskā plītiņa.

Visu rakstu lasiet 17. marta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: Gaitis Grūtups

IRINA (NO KREISĀS) UN JEKATERINA Ukrainu atstāja, lai pasargātu bērnus no Krievijas armijas apšaudēm un bombardēšanas, kurās cieš arī civiliedzīvotāji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.