Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zaļenieku amatierteātris vienā vecumā ar Dziesmu un deju svētkiem

“Ja Zaļeniekos būs teātra izrāde, man nav jāuztraucas par to, vai zāle būs pilna, jo teātri Zaļeniekos mīl un tas šeit ir spēlēts vienmēr, kopš pastāv biedrību nams (tagad Zaļenieku kultūras nams), un pat šķūņos un rijās,” atzīst Zaļenieku amatierteātra režisors un Zaļenieku kultūras darba vadītājs Māris Zabarovskis.

Ar koncertuzvedumu 26. martā pulksten 14 Zaļenieku kultūras namā sāksies Zaļenieku amatierteātra 150 gadu jubilejas svinības, kuras viņš organizē.

Galvenie ir aktieri
Māris Zabarovskis amatierteātri vada kopš pagājušā gada februāra un, kā pats saka, “piespiedu kārtā,” jo 17. janvārī mūžībā devās amatierteātra līdzšinējā režisore Lūcija Ņefedova, kura teātri vadīja no 2000. gada.

Aktieri bija ieguldījuši lielu darbu, iestudējot Jāņa Jaunsudrabiņa lugu “Jo pliks, jo traks”. Māris piekritis kļūt par Zaļenieku amatierteātra režisoru, cienot aktieru paveikto un izrādot godu Lūcijas piemiņai.

“Sākumā gāja grūti, bet, ja ko nezināju, aktieri palīdzēja. Ar šo izrādi pagājušogad apbraukājām Jelgavas novadu un spēlējām arī Mārupes novada Salas pagasta Spuņciemā, kur es vadu amatierteātri “Kalambūrs”,” atminas Māris. Viņš stāsta, ka kopā ar Lūciju Ņefedovu nav strādājis, lai gan Lūcija aicinājusi uz teātri par aktieri.

Zaļenieku amatierteātra aktierus Māris “saņēmis mantojumā” no Lūcijas. Lielākoties tie ir aktīvi vietējie iedzīvotāji, no kuriem daži dzied arī korī un dejo deju kolektīvā. Diemžēl, līdzīgi kā citos Latvijas amatierteātros, Zaļeniekos vērojams puišu un jauniešu trūkums. Pašlaik teātrī spēlē cilvēki vecumā no 30 gadiem, bet režisors gribētu, lai būtu arī tīņi un divdesmitgadnieki. Māris arī Zaļenieku Komerciālajā un amatniecības vidusskolā pamatskolas bērniem vada teātra pulciņu, un uz to nāk 12 meitenes un viens puisis. “Mēģinu izglītot, bet man kļūst skumji, kad 4. klases bērni nezina, kas ir Aspazija,” atzīst režisors.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.