Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonam jauns komandieris – pulkvežleitnants Mārtiņš Bučs

1. aprīlī Jelgavā svinīgā ceremonijā Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera amatā stājies pulkvežleitnants Mārtiņš Bučs, nomainot līdzšinējo bataljona komandieri pulkvežleitnantu Arvi Zīli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgā komandieru maiņas ceremonija aizvadīta Pasta salā. Stājoties jaunajā amatā, pulkvežleitnants M. Bučs izteica pateicību Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Zemessardzei par viņam izrādīto godu un iespēju pildīt Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera pienākumus, informē Jelgavas pašvaldība.

“No iepriekšējā bataljona komandiera pulkvežleitnanta Arvja Zīles pārņemu vienu no labākajiem bataljoniem Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē – tā ir sagatavota augstā līmenī. Latvijas Zemessardzei tūlīt apritēs 32 gadi. Šo gadu laikā ir notikušas daudz pārmaiņas, kas ietekmējušas gan 4. Kurzemes brigādi, gan Zemessardzi kopumā. Vislielākais paldies jāsaka ikvienam zemessargam, kas ir būtiskākais aizsardzības stūrakmens. Kopā turpināsim attīstīt iesākto, lai varam aizsargāt Latviju”, tā M.Bučs.

Pulkvežleitnants M.Bučs dienestu bruņotajos spēkos uzsāka 1997. gadā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Pēc akadēmijas absolvēšanas dienestu turpināja Izlūkdesanta bataljonā, 1. kājnieku bataljonā, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štāba Operatīvās plānošanas departamentā, Mācību vadības pavēlniecības štābā un Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā štāba priekšnieka amatā. Pulkvežleitnants M.Bučs militāro izglītību  ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Lietuvas militārajā akadēmijā un Baltijas aizsardzības koledžā Tartu, Igaunijā. Starptautisku dienesta pieredzi ieguvis starptautiskajās operācijās Irākā, Kosovā, kā arī pildījis nacionālā militārā pārstāvja vietnieka amatu Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībā Eiropā štābā Beļģijā. Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi vairākkārt apbalvots ar Nacionālo bruņoto spēku komandiera un Štāba bataljona komandiera apbalvojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nododot darba pienākumus jaunajam bataljona komandierim, līdzšinējais komandieris A.Zīle pateicās zemessargiem, kā arī Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada pašvaldībām un citiem par atbalstu un sadarbību šo nepilnu piecu gadu laikā, kopš viņš vadīja kaujas bataljonu. Viņš atzīst, ka šis bija dinamisks attīstības laiks. “Darbu bataljonā uzsāku, vēloties lēnām un pamatīgi izzināt Zemessardzi, bet diemžēl manas ieceres neizdevās, jo drīz pēc tam sākās Covid-19 notikumi. Tā bija pilnīgi jauna pieredze ne tikai man, bet visai Zemessardzei kopumā. Iemācījāmies uzturēt mūsu kaujas spējas nepulcēšanās un komandantstundas apstākļos. Nākamais lielais izaicinājums bija migrantu krīze, kad jau tā noslogotās apakšvienības tika sūtītas atbalstam Valsts robežsardzē. Pārbaudījām to kā spējam izpildīt jau reālus uzdevumus. Apmācību intensitātes pīķa stundas sekoja 2022. gada februārī, kad Krievija iebruka Ukrainā. Ja kādreiz zemessargi ieradās uz apmācībām trīs reizes gadā, tad  šobrīd tās jau ir trīs reizes mēnesī. Mēs esam apliecinājuši īstu profesionalitāti! Pats galvenais, manuprāt, ir tas, ka Zemessardze attīstās. Pašreizējā situācija rāda, ka mums jākļūst arvien spēcīgākiem, mums jābūt spējīgiem darboties ilgtspējīgāk un noturīgāk,” teic A.Zīle.

Jāpiebilst, ka pulkvežleitnants A.Zīle dienestu turpinās Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā Operatīvās plānošanas departamentā.

Arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pateicās par dienestu līdzšinējam bataljona komandierim pulkvežleitnantam A.Zīlem, kā arī sveica jauno bataljona komandieri – pulkvežleitnantu M.Buču.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pulkvežleitnants A.Zīle ar gandarījumu var atskatīties uz paveikto, vadot 52. kaujas atbalsta bataljonu, veicinot Zemessardzes spējas, pilnveidojot taktiskās iemaņas un stimulējot zemessargu skaitlisko pieaugumu. Zemessardzes struktūra un apmācību process gadu gaitā ir ārkārtīgi uzlabojies. Kaut arī Zemessardze ir brīvprātīga organizācija, tā ir augsti sagatavota savas valsts aizsardzībai,” saka A.Rāviņš.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons dibināts 1991. gada 9. septembrī. Vienības teritorija aptver Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu.

Foto un informācija: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.