“Zemgale Juniors” piekāpjas “Liepājas SSS”

Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) hokeja komanda “Zemgale Juniors” Junioru Attīstības hokeja līgas (JAHL) izbraukuma spēlē ar rezultātu 4:7 (1:1; 2:4; 1:2) piekāpās “Liepājas SSS” vienībai. Trīs ripas jelgavnieku vārtos spēles laikā iemeta bijušais “Zemgale/LBTU” uzbrucējs Ričards Rihards Fomins.

Jelgavnieki izbraukumā devās bez saviem spēcīgākajiem uzbrucējiem, kuri kopā ar “Zemgale/LBTU” gatavojās fināla spēļu sērijai. Aizsardzībā turpināja palīdzību sniegt Daniils Andrejevs un Edgars Adriāns Kazaks.

Savukārt “Liepājas SSS” sastāvā kopš janvāra spēlē bijušais “Zemgale/LBTU” uzbrucējs Ričards Rihards Fomins, kurš 11 spēlēs sakrāja 26 rezultativitātes punktus (12+14), uzlaboja komandas sniegumu un kļuva par svarīgu faktoru jelgavnieku zaudējumam.

Spēles rezultātu atklāja “Zemgale Juniors” hokejists Mārtiņš Vītols, kad laukuma saimnieku aizsargi negaidīti ļāva viņam izslīdot līdz vārtiem un brīvi ieraidīt ripu vārtu tīklā. Diemžēl jau pēc minūtes “Liepājas SSS” uzbrucējs Ričards Rihards Fomins rezultātu izlīdzināja, noslēdzot pirmo nogriezni ar neizšķirtu rezultātu – 1:1.

Otro trešdaļu jelgavnieki uzsāka ar noraidījumu, kas mājiniekiem deva pārliecību savos spēkos un lielāku ātrumu. Gūstot šo psiholoģisko pārsvaru, liepājnieki otrajā trešdaļā guva četrus vārtus, bet “Zemgale Juniors” spēja atbildēt ar Henrija Reiņa Vārava un Ričarda Grubinska vārtiem – 3:5.

Pēdējā trešdaļā “Liepājas SSS” guva vēl divus vārtus, bet jelgavnieki atbildēja ar Artūra Užuļa vārtu guvumu vairākumā – 4:7.

Priekš “Zemgale Juniors” šis bija sāpīgs zaudējums, kurš samazina cerības uz iekļūšanu izslēgšanas spēļu turnīrā. Situāciju nedaudz uzlaboja “HC Žalgiris” lēmums nespēlēt divas pēdējās čempionāta spēles pret jelgavniekiem, kas dāvāja “Zemgale Juniors” sešus punktus turnīra tabulai.

No otras puses jelgavniekiem priekšā vēl četras smagas cīņas. Trijās no tām iespējams pienāks klāt palīdzība no “Zemgale/LBTU” sastāva un pozitīva iznākuma rezultātā, mūsu jaunieši iespējams gūs iespēju cīnīties par medaļām.

“Zemgale Juniors” kļuva par JAHL čempioniem 2022. gadā, bet 2023. gadā kļuva par vicečempioniem. Protams JLSS arī šoreiz cer pacīnīties par medaļām, lai gan situācija turnīra tabulā nav tik iepriecinoša.