“Zemgale/LLU” atgriežas sacensībās ar uzvaru

“Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēle starp “Zemgale/LLU” un “Prizma” Jelgavas ledus hallē 2022. gada 5. februārī | Foto: Ruslans Antropovs

Gandrīz pēc mēneša pārtraukum hokeja komanda “Zemgale/LLU” atgriezās “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionātā ar “sauso” uzvaru pret “Prizma” hokejistiem – 10:0 (6:0; 2:0; 2:0). Rezultatīvākais uzbrucējs Roberts Jekimovs spēlē guva 5 rezultativitātes punktus (3 vārti + 2 piespēles).

Jelgavnieku sastāvā šajā spēlē nespēlēja to kapteinis Artūrs Ozoliņš, toties atgriezies aizsargs Edgars Dīķis. Ceturtajā maiņā uz ledus kāpa komandas pastiprinājums – HS “Rīga” rezultatīvākais uzbrucējs un kapteinis Verners Fricbergs, kurš atgriezies “Zemgale/LLU” sastāvā.

No “Dinamo Rīga” rindām Jelgavas komandā šajā spēlē startēja uzbrucēji Edgars Kulda un Jānis Švanenbergs, kuri spēles gaitā tika arī pie rezultativitātes punktiem. Komandas galvenais treneris Artis Ābols kopā ar ekipējuma menedžeri Andri Leiti devušies ar Latvijas hokeja valstsvienību uz Pekinas Ziemas olimpiskajām spēlēm un nevarēja piedalīties spēlē.

HK “Prizma” sastāvs vairāk zaudēja spēlētājus, nekā pastiprināja savas rindas. Decembrī komandu pameta aizsargs Emīls Auziņš. Viņa vietu komandā aizņēma Daugavpils ledus skolas audzēknis Daņila Dubovs, kurš pagājušā sezonā spēlēja Vācijas junioru līgas komandās “RT Bad Nauheim”.

Janvārī rīdzinieku rindas pameta aizsargs Emīls Ginters, kurš pārgāja uz “Mogo/LSPA”. Viņa pēdās gāja arī uzbrucējs Ņikita Sažko, kurš pārgāja uz “Olimp/Venta 2002”.

Pirmā trešdaļa sākās ar pamatīgu “Prizma” spiedienu uz jelgavnieku aizsardzību, ko varētu skaidrot ar ledus saimnieku garo spēļu pauzi un spēļu ritma zaudēšanu. Vārtsargs Rihards Cimermanis tika galā ar pretinieku raidījumiem, kas ļāva “Zemgale/LLU” uzbrucējiem pārņemt spēles vadību savās rokās.

Jelgavnieku uzbrucēji 11 minūšu laikā guva 6 vārtus, morāli sagraujot rīdzinieku centienus gūt priekšroku. Roberts Jekimovs izcēlās ar diviem vārtu guvumiem, bet pa vieniem vārtiem guva Renars Džerods Alksnis, Kristaps Roķis, baltkrievu leģionārs Andrejs Zajacs (Andrei Zayats) un Aleksandrs Novikovs – 6:0.

“Prizma” galvenais treneris Ēriks Miļūns mēģināja lauzt spēles gaitu nomainot vārtsargu Rihardu Norvaišu pret bijušo Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkni Artūru Kristu Krūklīti, gan paņemot 30 sekunžu pārtraukumu. Neviens no izmantotiem paņēmieniem tā īsti nenostrādāja tā, kā to gribētu treneris.

Otrajā trešdaļā spēles kontrole bija “Zemgale/LLU” hokejistu rokās, bet rezultativitāte vairs nebija tik auksta. Iespējams tas bija saistīts ar to, ka “Prizma” vārtos atgriezās vārtsargs Rihards Norvaišs, kurš ļoti centīgi aizstāvēja savus vārtus.

Jelgavniekiem neizdevās izmantot divus vairākumus otrās trešdaļas sākumā un tikai tuvāk šī spēļu nogriežņa vidum vārtus “Prizma” vārtos ieraidīja Kristaps Roķis – 7:0. Pēc četrām minūtēm vairākumu “Zemgale/LLU” labā realizēja Krievijas leģionārs Iļja Olonovs (Ilya Olonov) – 8:0.

Trešajā trešdaļā spēles kontrole saglabājas jelgavnieku rokās un diezgan ātri savus spēles trešos vārtus (hat-trick) guva uzbrucējs Roberts Jekimovs – 9:0. Robertam šis jau ir otrais “hat-trick” šajā sezonā. Pirmo reizi viņam tas izdevās 17. novembra spēlē pret “Mogo/LSPA”. Jekimovs ar 18 gūtiem vārtiem šobrīd ir labākai snaiperis regulārā čempionātā.

Trešdaļas vidū ar precīzu metienu izcēlās Jānis Švanenbergs, bet rezultatīva piespēle tika ieskaitīta arī vārtsargam Rihardam Cimermanim – 10:0. Rihards tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju “Zemgale/LLU” rindās un šī ir jau ceturtā reizi regulārā čempionātā, kad treneri augsti novērtēja viņa sniegumu.

Kopumā “Zemgale/LLU” hokejisti parādīja, ka ir labā formā un tiem ir ļoti bīstami uzbrucēju virknējumu. Vēl gan ir jāpiestrādā pie vairākumu izspēles un jāuzlabo stabilitāte aizsardzībā, kura nedaudz mazinājusies piespiedu pauzes laikā.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 02:00 Roberts Jekimovs (Kulda, Dīķis), 03:23 Renārs Džerods Alksnis (Kulda, Jekimovs), 03:56 Kristaps Roķis (Olonov, Andersons); 07:47 Andrei Zayats (Muraško), 09:42 Roberts Jekimovs (Kulda, Alksnis); 13:14 Aleksandrs Novikovs (Kārkls); 26:32 Kristaps Roķis (Olonov, Strādnieks); 30:57 Ilya Olonov (Alksnis, Roķis); 45:50 Roberts Jekimovs (Švanenbergs, Alksnis); 51:21 Jānis Švanenbergs (Jekimovs, Cimermanis).