“Zemgale/LLU” atlicis spert grūtāko soli

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukumā ar rezultātu 3:2 (0:0; 2:0; 1:2) trešo reizi pieveic “Olimp/Venta 2002” hokejistus un “Optibet” hokeja līgas izslēgšanas spēļu fināla sērijā izvirzās vadībā ar rezultātu – 3:0.

Abas komandas pirmajā trešdaļā rādīja diezgan vienlīdzīgu sniegumu. “Olimp/Venta 2002” nebija tik ātri, kā mēs redzējām iepriekš, bet tas netraucēja viņiem radīt bīstamas situācijas pie Ērika Vītola sargātiem vārtiem. “Zemgale/LLU” savukārt bija labi spēlējot nevienlīdzīgos sastāvos. Tomēr spēles rezultātu pirmajā trešdaļā neizdevās atklāt nevienai komandai.

Otrajā trešdaļā spēles iniciatīva pārgāja no vienas komandas pie otras. Brīžiem likās, ka pārsvars ir vienai komandai, tad jau nākamajā brīdī spēlēs gaita pilnīgi mainījās. “Zemgale/LLU” nopelnīja divus noraidījumus, kas deva iespēju rīdziniekiem kontrolēt ripu, bet ar vārtu gūšanas momentiem tiem neveicās.

Trešdaļas vidū uz laukuma izveidojās tā saucamās “šūpoles” – kad komandas pāriet uz spēli atklātā hokejā no vieniem vārtiem uz otriem. Šajā situācijā veidojās iespēja lauzt spēles gaitu. Trīs minūtes līdz trešdaļas beigām “Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristaps Roķis pretinieka aizsardzības zonā izcīnīja ripu laukuma stūrī, un pēc teicamas piespēles Edgars Kulda raidīja ripu vārtos, atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Jau nākamajā minūtē “Olimp/Venta 2002” hokejisti divreiz pārkāpa noteikumus, nonākot lielā mazākumā, kuru jelgavnieku labā izmantoja Roberts Jekimovs – 2:0. Rīdzinieki šajā brīdī psiholoģiski zaudēja, jo nopelnīja vēl vienu noraidījumu un nākamo trešdaļu bija spiesti iesākt mazākumā.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” vajadzēja vien 46 sekundes, lai uzbrucējs Aleksandrs Novikovs mainītu aizsarga Renāra Kārkla raidīto ripu un panāktu trīs vārtu pārsvaru – 3:0.

Gūstot lielo pārsvaru spēles rezultātā, jelgavnieki negaidīti pārgāja uz spēli aizsardzībā. Kādu mirkli šī taktika sevi attaisnoja, bet ilgi tā tas nevarētu turpināties pret hokejistiem ar izcilām slidošanas spējām. “Olimp/Venta 2002” uzbrucējs Kirils Tambijevs un Miķelis Rēdlihs spēja ieraidīt divas ripas, padarot spēles noslēgumu ļoti saspringtu – 3:2.

Pateicoties disciplinētai spēlei un vārtsarga Ērika Vītola uzmanībai, “Zemgale/LLU” spēja saglabāt rezultātu nemainīgu līdz spēles beigām un svinēja savu trešo uzvaru “Optibet” hokeja līgas izslēgšanas kārtas finālspēļu sērijā.

Nākamā spēle tiks aizvadīta 11. aprīlī “Inbox.lv” ledus hallē Piņķos, un jelgavniekiem būs reālas iespējas pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē izcīnīt Latvijas čempionu titulu. Tomēr, lai cik viegli tas neizskatītos, “Olimp/Venta 2002” ir pieredzējušu hokejistu komanda un viegli tie negrasās padoties. Ļoti svarīgi būs tas, kā sportisti spēs atjaunot savus spēkus un, cik nopietnas traumas ir katrā vienībā.

Vārtu guvēji

“Olimp/Venta 2002”: 46:37 Kirils Tambijevs (Rēdlihs); 54:55 Miķelis Rēdlihs (Tambijevs).

“Zemgale/LLU”: 36:40 Edgars Kulda (Roķis); 37:50 Roberts Jekimovs – vairākums +2; 40:46 Aleksandrs Novikovs (Kulda) – vairākums.