“Zemgale/LLU” gūst piekto uzvaru pēc kārta Baltijas čempionātā (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās guva piekto uzvaru pēc kārtas “Optibet” hokeja līgas regulārajā čempionātā, pieveicot ar rezultātu 2:1 (0:0; 1:1; 1:0) turnīra līderus “Mogo/LSPA”.

Divās iepriekšējās spēlēs “Mogo/LSPA” izcīnīja uzvaras pār jelgavniekiem un kopumā Baltijas čempionātā aizvadīja 21 nezaudēto spēļu sēriju. Rīdziniekiem ir lieli meistari, kuri māk iemest ripu, ja vien viņiem ļauj ar to spēlēt. Līdz ar to “Zemgale/LLU” spēlētāju galvenais uzdevums neļaut viesiem spēlēt ar ripu.

Pirmajās piecās spēles minūtēs “Mogo/LSPA” izdevās pārņemt ripas kontroli un iespiest jelgavniekus savā aizsardzības zonā. Jelgavnieku vārtsargam Ērikam Vītolam nācās pamatīgi pastrādāt vārtos, lai neielaistu ripu savos vārtos. Pakāpeniski “Zemgale/LLU” sāka neļaut rīdziniekiem spēlēt savā zonā, un spēles gaita izlīdzinājās, bet vārti trešdaļā tā arī netika gūti.

Otrajā trešdaļā komandas sāka cīņu par tuvā soliņa faktora izmantošanu, bet diezgan ātri “Mogo/LSPA” piespieda jelgavniekus kļūdīties, kas noslēdzās ar Reiņa Mārtiņa Lejnieka vārtu guvumu – 0:1.

“Zemgale/LLU” turpināja kāpināt ripas kontroli un vairāk laika pavadīt viesu aizsardzības zonā, piespiežot tos pārkāpt noteikumus. Trešdaļas izskaņā, spēlējot lielajā vairākumā, jelgavnieku aizsargs Daniels Goršanovs precīzi raidīja ripu Henrija Anča sargātajos vārtos un izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Trešajā trešdaļā spēle izvērtās raustīta. Nevienai no komandām neizdevās pārņemt izteikto līderību. Ap spēles nogriežņa vidu “Zemgale/LLU” uzbrucējs Pēteris Purmalis, izmantoja rīdzinieku aizkavēšanos ar spēlētāju maiņu, ieslidoja uzbrukuma zonā un notēloja, ka no kreisās malas atdos piespēli partnerim uz centru. Ņemot vērā, ka viņam jau traucēja to izdarīt aizsargs, viņš negaidīti raidīja ripu uz vārtiem un tā ieslīdēja iekšā caur vārtsarga kājsargiem 2:1.

Divas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām, “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet rīdziniekiem neizdevās gūt vārtus, kā arī jelgavnieki nespēja ieraidīt ripu tukšos vārtos, noslēdzot spēli ar minimālu pārsvaru rezultātā.