“Zemgale/LLU” ieņem 12. vietu Somijas “Mestis” līgā (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savā pēdējā Somijas “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 2:1 (1:0; 1:0; 0:1) pārspēja Kajāni pilsētas komandu “Hokki”. Uzvara ļāva jelgavniekiem savā debijas sezonā ieņemt divpadsmito pozīciju četrpadsmit komandu konkurencē.

Pēdējā “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēlē Jelgavā nepiedalījās trešais uzbrucēju virknējums – Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, ka arī aizsargs Mārtiņš Krišs Krūklītis un vārtsargs Rihards Cimermanis. Šie spēlētāji devās uz “Optibet” Baltijas līgas pusfināla spēli pret “Dinamo Rīga”.

Kompensēt šo spēlētāju iztrūkumu galvenais treneris Artis Ābols izvēlējās ar diviem rezerves spēlētājiem – Ernestu Bērziņu un Artūru Krišu Avotiņu, ka arī vārtsargu Deivu Deividu Rolovu. Kas nozīmēja, ka komanda faktiski spēlēja ar trim hokejistu maiņām.

Arī “Hokki” galvenajam trenerim Pasi Resenenam nācās mainīts komandas sastāvu. No trešā virknējuma izkrita uzbrucējs Artu Nevasāri un aizsargs Antons Trošins. Sastāvu papildināja divi uzbrucēji Ētu Santanens un Taneli Kovaniemi. Vārtu aizstāvēšana tika uzticēta otram vārtsargam Patrikam Koivisto.

Spēle iesākās ar atklātu un interesantu hokeju, kurā bija redzams neliels pārsvars somu viesiem. Trešdaļas sestajā minūtē “Hokki” spēlētājs veica neatļautu spēka paņēmienu pret Artūru Homjakovu un jelgavnieki ieguva iespēju spēlēt vairākumā.

Kajāni spēlētāji mazākumā 30 sekundes neļāva jelgavniekiem nostāties savā aizsardzības zonā, bet tad viens no jelgavnieku līderiem – uzbrucējs Ričards Bernhards, ātri ieslidoja viesu aizsardzības zonas un no labās malas precīzi raidīja ripu tālajā vārtu stūrī, pārsteidzot viesu vārtsargu Patriku Koivisto – 1:0.

Trešdaļa turpinājās ar vairākiem jelgavnieku noraidījumiem, kuros visas savas spējas bija jāizrāda “Zemgale/LLU” vārtsargam Ērikam Vītolam, aizstāvot savus vārtus. Otrajā trešdaļā spēle sanāca diezgan raustīta.

Sākumā jelgavniekiem bija jāspēlē lielā mazākumā divas minūtes un vēl vienkāršā mazākumā divas. Trešdaļas otrajā pusē virkni pārkāpumu izdarīja “Hokki” spēlētāji un trešdaļas izskaņā aizsargam Harijam Brantam izdevās izmantot vienu no tiem – 2:0.

Trešajā trešdaļā “Hokki” centās atspēlēties pieliekot maksimālas pūles, bet tas arī deva iespējas jelgavniekiem veidot asus pretuzbrukumus. Tuvāk spēles noslēgumam uzbrucējam Miko-Mati Pākolam izdevās atgūt vienu vārtus, ieraidot ripu, kura atlēca no vārtsarga Ērika Vītola – 2:1.

Viesi atlikušās spēles minūtēs pielika maksimālas pūles, ieskaitot vārtsarga nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju. “Zemgale/LLU” hokejisti un vārtsargs Ēriks Vītols izdarīja visu iespējamo, lai izcīnītu savu sešpadsmito uzvaru regulārajā čempionātā un debijas sezonā ieņemtu divpadsmito vietu starp četrpadsmit Somijas “Mestis” līgas komandām.

Sezonas sākumā “Zemgale/LLU” bija izvirzījusi lielākus mērķus, bet panākt tos neizdevās vairāku faktoru dēļ. Svarīgākais – komandas spēlētāji pirmo reizi mūžā spēlēja hokeja tādā līmenī pret vecākiem un pieredzējušajiem hokejistiem.

Tomēr jelgavnieki spēja pierādīt, ka māk attīstīties un augt līdz ar čempionātu, kas ļauj pozitīvāk skatīties uz nākošo sezonu, kura sāksies jau septembrī.

“Zemgale/LLU” – “Hokki” 2:1 (1:0; 1:0; 0:1)

Vārtu guvēji: 06:34 Ričards Bernhards (Roķis, Brants) – vairākums; 38:20 Harijs Brants (Karaša) – vairākums; 54:10 Mikko-Matti Paakkola.

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Kaspars Zieminš, Kristaps Roķis (A), Daniels Andersons, Harijs Brants (A), Patriks Seilis; 2.maiņa – Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (C)(zelta ķivere), Ričards Bernhards, Gustavs Krūmiņš, Renarts Džerods Alksnis; 3.maiņa Kristaps Kristiņš, Rainers Rullers, Gustavs Millers, Kristers Brauns, Haralds Rauls Slišāns; 4.maiņa – Ernests Bērziņš*, Artūrs Krišs Avotiņš*; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Deivs Deivids Rolovs*; galvenais treneris – Artis Ābols.

“Hokki”: 1.maiņa – Christoffer Seppelin, Eetu-Santeri Koivunen, Mikko-Matti Paakkola, Daniil Troshin, Risto Mattila; 2.maiņa – Julius Korjus, Joonas Savolainen, Oskari Siiki, Aapo Holtinkoski, Patrik Forsberg; 3.maiņa – Eetu Santanen*, Ville-Valtteri Mustonen, Taneli Kovaniemi*, Joonas Virtanen, Henri Kyllönen; 4.maiņa –  Tuomas Komulainen (zelta ķivere), Samu Pyykkönen, Janne Jokinen, Kasperi Heinänen; vārtsargi – Patrik Koivisto (vārtos), Alex Mäkelä; galvenais treneris – Pasi Räsänen.