“Zemgale/LLU” izrauj uzvaru pret “Mogo/LSPA”

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” sestdien 19. februārī savās mājās papildlaikā ar rezultātu 6:5 (2:2; 3:0; 0:3; 1:0) spēja izraut uzvaru pret “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta līderiem “Mogo/LSPA”.

Pirmā trešdaļa uzsākās ar “Mogo/LSPA” ofensīvu un jau pirmās minūtes beigās rīdzinieku aizsargs Oskars Bārtulis atklāja spēles rezultātu – 0:1. Pēc tik strauja sākuma abas komandas nopelnīja pa vienam noraidījumam, kas gan neietekmēja spēles rezultātu.

Spēles devītajā minūtē “Zemgale/LLU” uzbrucējs Edgars Kulda atgrieza spēlē intrigu, bet trīs minūtes vēlāk jelgavnieku snaiperis Roberts Jekimovs izvirzīja savu komandu vadībā ar vienu vārtu pārsvaru – 2:1.

Pārsvaru ledus saimnieki spēja nosargāt vien trīs minūtes, kad spēles rezultāta izlīdzinājumu panāca “Mogo/LSPA” uzbrucējs Kārlis Bucenieks – 2:2.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejistiem izdevās izmantot “tuvā soliņa” faktoru un trešdaļas vidū pēc Daniela Andersona raidījuma jelgavnieki otro reizi izvirzījās spēles vadībā – 3:2.

“Mogo/LSPA” mēģināja lauzt spēles gaitu, bet nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, kurus abus izmantoja “Zemgale/LLU” hokejisti. Edgars Kulda un Artūrs Ozoliņš palielināja pārsvaru pār rīdziniekiem līdz trim ripām – 5:2.

Rīdzinieki pārtraukumā bija atraduši sevī spēkus, lai trešajā trešdaļā pārņemtu ripas kontroli savās rokās. Sešu minūšu nemitīgais spiediens beidzās ar Laura Bajaruna vārtu guvumu – 5:3. “Mogo/LSPA” pēc vārtu guvuma atguva ticību sev un intriga tikai kāpinājās.

Sākumā “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols paņēma 30 sekunžu pārtraukumu, lai lauztu pretinieku spiedienu. Viltīgs bija arī “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns. Sešas minūtes līdz trešdaļas beigām, kad jelgavnieki izdarīja pārmetienu un nevarēja nomainīt spēlētājus, viņš pieprasīja savu 30 sekunžu pārtraukumu.

Nomainot vārtsargu Jāni Vori pret sesto laukuma spēlētāju, “Mogo/LSPA” hokejistiem izdevās iespiest jelgavniekus aizsardzības zonā un ar Rūdolfa Polca vārtu guvumu samazināt ledus saimnieku pārsvaru līdz vieniem vārtiem – 5:4.

Rīdzinieki vēl divas reizes mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un divas minūtes līdz spēles beigām uzbrucējam Gatim Gricinskim izdevās izlīdzināt spēles rezultātu – 5:5.

Spēles papildlaikā hokejisti ilgi slidoja, meklējot iespēju gūt vārtus. Ripa reti mainīja savu saimnieku, bet īpaši daudz bīstamu situāciju pie vārtiem neizveidojās. Toties ceturtajā papildlaika minūtē “Zemgale/LLU” uzbrucējam Kristapam Roķim izdevās noķert “Mogo/LSPA” uz spēlētāju maiņas un viņš viens pret viens izgāja pret vārtsargu, prata noguldīt Jāni Vori uz ledus un gūt uzvaras vārtus – 6:5.

Spēle ar Latvijas čempionāta līderiem kardināli atšķīrās no jelgavnieku iepriekšējā sniegumu Liepājā, kur “Zemgale/LLU” piekāpās mājiniekiem ar rezultātu 1:6 (0:3; 1:1; 0:2). Iespējams situāciju mainīja komandas galvenā trenera Arta Ābola un ekipējuma menedžera Andra Leiša atgriešanās no Pekinas ziemas olimpiskjām spēlēm.

Priekšā “Zemgale/LLU” gaida intensīvs spēļu grafiks, jo līdz 15. martam komandai jānospēlē visas pandēmijas laikā atceltās spēles.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 08:11 Edgars Kulda (Ozoliņš, Alksnis); 12:07 Roberts Jekimovs (Kulda, Ozoliņš); 28:26 Daniels Andersons (Alksnis); 33:21 Edgars Kulda (Andersons, Jekimovs) – vairākums; 34:15 Artūrs Ozoliņš (Jekimovs, Andersons) – vairākums; 63:34 Kristaps Roķis.

“Mogo/LSPA”: 01:01 Oskars Bārtulis (K.Ozoliņš); 14:59 Kārlis Bucenieks (K.Ozoliņš, Grīnbergs); 45:20 Lauris Bajaruns (K.Ozoliņš, J.Ozoliņš); 55:52 Rūdolfs Polcs (Bucenieks, Bārtulis); 58:23 Gatis Gricinskis (K.Ozoliņš).