“Zemgale/LLU” lauž astoņu zaudējumu sēriju “Mestis” līgā (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” Somijas pilsētā Joēnsu “Mestis” līgas regulārā čempionātā ar rezultātu 3:1 (2:0; 0:0; 1:1) pieveica “Kiekko-Pojat” hokejistus. Pirmajās spēles pusotrās minūtēs vārtus jelgavnieku labā guva Kristaps Roķis un Daniels Goršanovs, bet spēles izskaņā tukšos vārtos ripu raidīja Ričards Bernhards.

No pirmajām spēles sekundēm laukuma saimnieki mēģināja ātri gūt vārtus un uzspiest savu spēles stilu. Vārtsargs Ēriks Vītols precīzi tika galā ar metieniem uz vārtiem, un tas ļāva Danielam Andersonam ar vienu piespēli ātrā pretuzbrukumā aizsūtīt Kristapu Roķi, kurš jau spēles 32. sekundē atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Vienu minūti vēlāk “Kiekko-Pojat”, spēlējot mazākumā, ielaida savos vārtos aizsarga Daniela Goršanova raidīto ripu – 2:0. Laukuma saimnieki pagalam neizskatījās laimīgi, bet mēģināja atspēlēties. Jelgavnieku spēle aizsardzībā un vārtsarga Ērika Vītola sniegums vārtos neļāva viņiem to panākt.

Otrajā trešdaļā “Kiekko-Pojat” uzreiz izdevās iegūt iniciatīvu, izmantojot tuvā soliņa priekšrocības, bet pārspēt “Zemgale/LLU” viņiem neizdevās. Jelgavniekiem sāka klibot disciplīna, bet somiem neizdevās izmantot savus vairākumus, jo mūsējie drosmīgi bloķēja pretinieka ripas. Vārti šajā trešdaļā tā arī netika iegūti.

Trešajā trešdaļā laukuma saimnieki bija sakopojuši visus savus spēkus un mērķtiecīgi gāja uzbrukumā, kas jau trešajā minūtē ļāva Jani Taskulam samazināt vārtu deficītu – 2:1. “Zemgale/LLU” hokejisti bija maksimāli koncentrēti, lai saglabātu uzvaras rezultātu un teicami spēlēja gan savā zonā, gan centra laukumā, gan pretinieka zonā, neļaujot laukuma saimniekiem gūt panākumus savā plānā.

Divas minūtes līdz spēles beigām “Kiekko-Pojat” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas viņiem neļāva pārspēt koncentrētos uz panākumu jelgavniekus. Trīsdesmit deviņas sekundes līdz spēles beigām uzbrucējam Ričardam Bernhardam izdevās aizskriet no pretinieku aizsargiem un ieraidīt ripu tukšos vārtos – 3:1.

Rīt abas komandas tiksies atkal, un abām no tām ir pietiekami daudz motivācijas, lai izcīnītu uzvaru. Ļoti svarīgas būs pirmās spēles minūtēs, kurās var izšķirties visas spēles gaita.

“Kiekko-Pojat” – “Zemgale/LLU”: 1:3 (0:2; 0:0; 0:1).

Vārtu guvēji: 00:32 Kristaps Roķis (Andersons, Bērziņš); 01:31 Daniels Goršanovs (Homjakovs, Bernhards) – vairākums; 42:53 Jani Taskula (Kerkkänen, Kombe).

Komandu sastāvi

“Kiekko-Pojat”: 1. maiņa – Joel Kerkkänen, Kristjan Kombe, Jani Taskula, Toivo Pennanen, Santeri Koponen; 2. maiņa – Artur Gatiyatov, Timotej Sille, Denis Kusy (zelta ķivere), Miika Heiskari, Juho Juvonen; 3. maiņa – Petteri Villanen, Jonne Brygger, Aatu Luusuaniemi, Niilo Romppanen, Ville Puhakka; 4. maiņa – Valtteri Kekarainen, Miska Hattunen, Veeti Matikainen, Leevi Karjalainen; vārtsargi – Riku Lindroos (vārtos), Kasper Lehikoinen; galvenais treneris – Simo Karjalainen.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ernests Bērziņš, Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Harijs Brants, Patriks Seilis; 3. maiņa – Reinards Dāvis Pētersons, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Dario Mackevics, Haralds Rauls Slišāns; 4. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Rainers Rullers, Kristers Brauns, Roberts Baranovskis; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Mikko Rautio, Ville-Veikko Väkeväinen.