“Zemgale/LLU” lauž zaudējumu sēriju “Mestis” hokeja līgā (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājas ar rezultātu 3:1 (1:0; 0:0; 2:1) pārspēja Somijas pilsētas Vantas komandu “Kiekko-Vantaa” un lauza savu sešu zaudējumu sēriju “Mestis” hokeja līgā.

Jelgavnieku galvenais treneris Artis Ābols uz šo spēli veica izmaiņas pirmajos trijos uzbrucēju virknējumus, jo “Zemgale/LLU” pievienojās uzbrucējs Pēteris Purmalis un sastāvā nebija iekļauti Artūrs Homjakovs, Roberts Petrovičs, Gustavs Millers un Kaspars Ziemiņš.

“Kiekko-Vantaa” no pirmajām spēles minūtēm lika spēlēt ļoti ātru hokejus, kuru līdz šim brīdim vēl nebijām redzējuši Jelgavas ledus hallē. Jelgavnieki parādīja ļoti labu disciplinētību un ātru reakciju, kas neļāva viesiem pārņemt iniciatīvu. Vārtsargs Ēriks Vītols rādīja īstus brīnumus un vēl neredzētas nosēšanās špagatā.

Divpadsmitajā minūte somu aizsardzības zonā aizsargam Harijam Brantam “nolūza” metiens, bet ripa nonāca pie uzbrucēja Ričarda Bernharda, kurš nekavējoties apgriezās un raidīja ripu “Kiekko-Vantaa” vārtu tīklā, atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Otrajā trešdaļa jelgavniekiem izdodas iespiest viesus aizsardzības zonā un izmantot tuvā soliņa priekšrocības, bet pie vārtu guvuma tas nenoveda. Trešdaļas otrajā pusē “Kiekko-Vantaa” spēj iespiest ledus saimniekus viņu aizsardzības zonā, bet šeit lieliski spēlē vārtsargs Ēriks Vītols un trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Trešās trešdaļas sākumā “Kiekko-Vantaa” uzbrucējam Matiasam Lāksonenam izdodas izsist ripu starp vārtsarga kājsargiem, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1. Abas komandas atsāka cīņu par līderību, jo nevēlējās zaudēt. Galvenais treneris Artis Ābols uz soliņa lika spēlētājiem celt spēles tempu un komanda viņā ieklausījās.

Uzbrucējs Ričards Bernhards viens pats iesaistījās cīņā par ripu viesu aizsardzības zonā un ar savu pārdrošumu to arī paveica. Būdams neizdevīgā pozīcijā, viņš meta ripu ar nūjas neērto pusi uz vārtiem. Vārtsargs Miko Holopainens ripu atsita uz vārtu priekšu, un pirmais pie tās nonāca “Zemgale/LLU” debitants Pēteris Purmalis, kurš to ieraidīja vārtos un izvirzīja savu jauno komandu spēles vadībā – 2:1.

“Kiekko-Vantaa” spēlētāji lika lietā visus savus spēkus, lai atspēlētos un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Jelgavnieki labu laiku bija iespiesti savā aizsardzības zonā, bet 22 sekundes līdz spēles beigām Robertam Baranovskim izdevās izrauties un ieraidīt ripu viesu vārtos, gūstot savus pirmos vārtus “Mestis” līgā – 3:1.

“Zemgale/LLU” ar šo uzvaru lauza savu sešu spēļu zaudējumu sēriju un 26. novembrī pulksten 16.00 Jelgavā atkārtoti tiksies ar turnīra tabulas ceturtās vietas īpašnieci “Kiekko-Vantaa”, kuras treneris būs noteikti izdomājis veidu, kā pārspēt jelgavniekus.

“Zemgale/LLU” – “Kiekko-Vantaa” 3:1 (1:0; 0:0; 2:1)

Vārtu guvēji: 11:07 Ričards Bernhards (Brants, Purmalis); 46:49 Matias Laaksonen (Fagerström); 52:55 Pēteris Purmalis (Bernhards); 59:38 Roberts Baranovskis (Roķis) – tukšos vārtos.

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Mariuss Bajaruns-Galejs; 1. maiņa – Ričards Bernhards, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Harijs Brants (zelta ķivere), Daniels Goršanovs (sarkanā ķivere); 2. maiņa – Kevins Strādnieks, Rainers Rullers, Kristers Brauns, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; 3. maiņa – Artūrs Karaša, Kristaps Kristiņš, Roberts Baranovskis, Haralds Rauls Slišāns, Gustavs Krūmiņš; 4. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Rihards Mertens, Edgars Adrians Kazaks; Galvenais treneris – Artis Ābols.

“Kiekko-Vantaa”: Vārtsargi – Mikko Holopainen (vārtos), Samuli Terva; 1. maiņa – Jaakko Kuusisto, Erkka Seppälä, Terry And, Ville Rautiala, Jaakko Haarti; 2. maiņa – Tomi Purmola, Roope Elimäki, Emil Oksanen, Atso Lehtinen, Oliver Tuhkanen; 3. maiņa – Tomi Palo, Juuso Fagerström, Matias Laaksonen, Nikke Kettukangas, Mico Luoto; 4. maiņa – Jasper Matilainen, Mikael Menna, Joonas Rinnetmäki, Ville Österman; Galvenais treneris – Jani Manninen.

Metienu attiecība: 33:45

Galvenie tiesneši: Uldis Bušs, Emīls Druseiks