“Zemgale/LLU” negaidīti pārsteidz “KeuPa HT” (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās ar rezultātu 3:1 (1:0; 1:1; 1:0) “Mestis” regulārā čempionāta ietvaros pārspēja Somijas pilsētas Keurū vienību “KeuPa HT”. Vārtus jelgavnieku labā guva Ričards Rihards Fomins, Artūrs Karaša un Gatis Gricinskis. Fantastisku sniegumu vārtos parādīja vārtsargs Ēriks Vītols, kurš glāba komandu neiedomājamas situācijās.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols pēc iepriekšējās spēles nav mainījis komandas sastāvu, bet veica izmaiņas uzbrucēju virknējumos un nelielas izmaiņas aizsargu pāros. Savukārt “KeuPa HT” pēc iepriekšējām savstarpējām spēlēm ieguva četrus jaunus spēlētājus un veica pamatīgas izmaiņas gan uzbrucēju virknējumos, gan aizsargu pāros.

Viesi ļoti pārliecinoši uzsāka spēli, iegūstot iniciatīvu ripas kontrolē un vārtsargam Ērikam Vītolam nācās iesaistīties cīņā jau no pašas tikšanās sākuma. Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” hokejisti sāka intensīvi spēlēt pretinieka aizsardzības zonā, neļaujot tiem attīstīt savus uzbrukumus.

“KeuPa HT” hokejisti tam īsti nebija gatavi, jo šaurāks laukuma izmērs neļāva viņiem viegli atbrīvoties no jelgavniekiem. Trešdaļas izskaņā “Zemgale/LLU” centība vainagojās ar panākumu. Uzbrucējs Pēteris Purmalis pie kreisā laukuma borta atņēma pretiniekam ripu, apslidoja vārtus un izspēlēja to uz laukuma vidus, kur piesteidzās Ričards Rihards Fomins un raidīja ripu vārtos – 1:0.

Otrajā trešdaļā abas komandas steidza izmantot tuvā soliņa priekšrocības un uzbrukumi notika no vārtiem uz vārtiem, liekot skatītājiem skaļi elsot pie katras neizmantotas vārtu gūšanas iespējas.

Trešdaļas vidū jelgavnieki pazaudēja ripu laukuma centrā un “KeuPa HT” hokejisti izviedoja ātru pretuzbrukumu, kas noslēdzās ar Mīro Linjala precīzu ripas raidījumu – 1:1.

Uzreiz pēc tam sekoja uzbrucēja Rainera Rullera noraidījums uz četrām minūtēm par spēli ar augsti pacelto nūju. Šajā mazākumā “Zemgale/LLU” tik labi spēlēja aizsardzībā, ka spēja izveidot vairākus lieliskus pretuzbrukumus.

Atsākot spēli vienādos sastāvos, jelgavnieki devās uzbrukumā, kurā Artūrs Homjakovs apslidoja pretinieku vārtus un gar vārtiem atdeva piespēli Artūram Karašam, kurš to nekavējoties ieraidīja vārtos – 2:1.

Pārdzīvojumu pilna izvērtās trešā trešdaļa. “KeuPa HT” hokejisti bija nopietni noskaņojušies atspēlēties un viņi veica pamatīgu spiedienu uz jelgavnieku vārtiem, kuri pašaizliedzīgi aizstāvējās.

Pēc trešdaļas vidus, spēlējot mazākumā, jelgavnieku kapteinis Gatis Gricinskis pārtvēra ripu no aizsarga un aizskrēja ātrā pretuzbrukumā, kuru noslēdza ar vārtu guvumu – 3:1.

Viesi līdz spēles beigām turpināja savu spiedienu uz Ērika Vītola vārtiem, kurš vienreiz izvilka ripu no vārtu līnijas un vienu garu uzbrukumu sākumā aizstāvēja bez nūjas, bet turpinājumā ar spēlētāju nūju. Katrs ripas atvairījums tika ar sajūsmu sagaidīts halles tribīnēs un fani līdz spēles beigām skandināja Ērika vārdu.

“Zemgale/LLU” izdevās nosargāt savus vārtus neskartus līdz spēles beigām un atņemt trīs punktu no “KeuPa HT”, kurai tie ir ārkārtīgi vajadzīgi, lai iekļūtu izslēgšanas kārtas komandu sešinieka.

Rīt, 11. martā komandas vēl vienu reizi satiksies savā starpā un viesi sola, ka darīs visu iespējamo lai pārspētu jelgavniekus. “Zemgale/LLU” savukārt negrasās padoties, jo arī tai ir vajadzīgi punkti, lai attālinātos no turnīra tabulas apakšgala.

“Zemgale/LLU” – “KeuPa HT” 3:1 (1:0; 1:1; 1:0)

Vārtu guvēji: 17:06 Ričards Rihards Fomins (Purmalis, Krūmiņš); 28:35 Miiro Linjala (Heljanko, Ketola); 35:59 Artūrs Karaša (Homjakovs, Seilis); 52:59 Gatis Gricinskis – mazākums.

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Renarts Džerods Alksnis, Haralds Rauls Slišāns; 3. maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Kristers Brauns, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš; 4. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Kristaps Kristiņš, Daniels Andersons, Roberts Baranovskis; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; galvenais treneris – Artis Ābols.

“KeuPa HT”: 1. maiņa – Juuso Heikkilä, Mikko Perttu (zelta ķivere), Joni Airo, Veli-Matti Tiuraniemi, Juuso Ketola; 2.maiņa – Leo Ring, Miiro Linjala, Rasmus Heljanko, Valtteri Koskela, Jami Hänninen; 3.maiņa – Tomi Mäntynen, Viljam Sandvik, Eetu Mäki, Kimi Kuusela, Jani Kluuskeri; 4.maiņa – Veeti Vuorio, Onni Boman, Atte Tiitinen, Jere Kuivisto; vārtsargi – Topias Leinonen, Leevi Nikkinen; galvenais treneris – Sami Ryhänen.

Galvenie tiesneši: Emīls Druseiks un Andrejs Kudrjašovs.