“Zemgale/LLU” nenosargā pārsvaru un piekāpjas “Kiekko-Espoo” (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” otrajā savstarpējā spēlē ar “Kiekko-Espoo” piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:3 (1:0; 1:3; 0:0). Šajā Somijas “Mestis” līgas spēlē abus vārtus guva jelgavnieku rezultatīvākais uzbrucējs Artūrs Homjakovs.

Trenerim Igoram Ļebedevam arī šajā spēlē bija jāveic piespiedu izmaiņas, bet ne tik lielas, kā pirms iepriekšējās tikšanās. Uzbrucējs Artūrs Krišs Avotiņš aizvietoja aizsargu Haraldu Raulu Slišānu, un viņa vietā ceturtajā maiņā tika iecelts Uldis Pūpols. Uzbrucējs Kevins Strādnieks un Kaspars Ziemiņš apmainījās ar vietām pirmajā un trešajā uzbrucēju virknējumā. Vārtu aizstāvēšana tika uzticēta Rihardam Cimermanim.

Pirmajā trešdaļā “Kiekko-Espoo” hokejisti pārliecinoši ieguva pārsvaru ripas kontrolē, bet jelgavnieki pašaizliedzīgi un pacietīgi spēlēja aizsardzībā, neļaujot raidīt ripu savos vārtos. Vārtsargs Rihards Cimermanis savus komandas biedrus iedrošināja ar stabilu sniegumu bīstamās situācijas.

Trešdaļas vidū ledus saimnieki nonāca mazākumā, bet “Zemgale/LLU” spēlētāji nostājās viņu aizsardzības zonā. Aizsargam Danielam Goršanovam “norāvās” metiens no zilās līnijas, un ripa neplānoti laukuma vidū nonāca pie Ričarda Bernharda. Jelgavnieks ilgi negaidot atdeva piespēli uz vārtu labo malu, kur to vārtos ieraidīja Artūrs Homjakovs – 1:0.

Otrajā trešdaļā “Kiekko-Espoo” turpināja kontrolēt ripu un mest uz vārtiem, bet pārliecinoši vārtos spēlēja Rihards Cimermanis. “Zemgale/LLU” uzbrucēja spēja atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem, un vienā no tādiem pēc Artūra Karašas piespēles uzbrucējs Artūrs Homjakovs izvirzīja jelgavniekus vadībā ar divu vārtu pārsvaru – 2:0.

Trešdaļas vidū pie jelgavnieku vārtiem notika neliels saspīlējums un komandas palika uz laukuma ar četriem laukuma spēlētājiem. “Kiekko-Espoo” izmantojot brīvāku laukumu un individuālo meistarību, ātri atguva divus vārtus. Precīzi ripu vārtos raidīja Atro Lepenens un Ētu Pilkenens – 2:2.

Pēc gūtiem vārtiem laukuma saimnieki turpināja savu uzbrukumus, un vienā no spēles momentiem “Zemgale/LLU” tik ļoti vēlējās aizstāvēt savus vārtu, ka paši nogāza no kājām Rihardu Cimermani un trīs spēlētāju sastāvā gulēja uz vārtu līnijas, kas ļāva Olli Īsaka izvirzīt “Kiekko-Espoo” spēles vadībā – 2:3.

Trešajā trešdaļā laukuma saimnieki saglabāja iniciatīvu, kurai palīdzēja divi vairākumi. “Zemgale/LLU” hokejisti un vārtsargs Rihards Cimermanis ieguldīja pamatīgas pūles, lai nepieļautu “Kiekko-Espoo” izmantot šīs iespējas.

Jelgavnieki spēja atbildēt ar dažiem labiem pretuzbrukumiem, kuros neizdevās pārspēt somu vārtsargu Valteri Ignatjevu. Spēles izskaņā “Kiekko-Espoo” nopelnīja noraidījumu un treneris Igors Ļebedevs nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Diemžēl “Zemgale/LLU” neizdevās gūt vārtus līdz spēles beigām un šajā spēlē punktus neiekrāja.

Vārtsargs Rihards Cimermanis spēles laikā atvairīja 43 no 46 pretinieku metieniem uz vārtiem un rādīja fantastisku sniegumu, aizstāvot savus vārtus.

Jelgavas un citu Latvijas pilsētu atbalstītāji Espo ledus arēnā arī šajā spēlē bija skaļākie un dzina spēlētājus uz priekšu.

“Kiekko-Espoo” – “Zemgale/LLU” 3:2 (0:1; 3:1; 0:0)

Vārtu guvēji: 10:40 Artūrs Homjakovs (Bernhards, Goršanovs) – vairākums; 29:46 Artūrs Homjakovs (Karaša, Bernhards); 34:51 Atro Leppänen (Piipponen, Pylkkänen); 35:22 Eetu Pylkkänen (Huhtala, Hämäläinen); 37:00 Olli Iisakka (Ruusunen, Lemetyinen).