“Zemgale/LLU” no Somijas atgriežas ar trim punktiem (VIDEO)

Jelgavas hokeja komandas “Zemgale/LLU” pamatsastāvs Somijas pilsētā Kokolā 3. un 4. februārī “Mestis” līgas regulārā čempionāta ietvaros aizvadīja divas spēles ar vietējo “Hermes”. Pirmajā spēlē jelgavnieki izcīnīja uzvaru pēcspēles metienos, bet otrajā piekāpās papildlaikā, ļaujot atgriezties mājās ar trim punktiem.

Ar šim divām spēlēm “Zemglae/LLU” noslēdza astoņu spēļu izbraukuma sēriju, kas ilga divpadsmit dienas. Iepriekšējās spēlēs traumu guvušais uzbrucējs Pēteris Purmalis nevarēja šajā nedēļas izskaņā palīdzēt savai komandai, kurai bija jāuzņemas visu smagumu uz saviem pleciem.

Piektdienas spēlē laukuma saimnieki ātri izvirzījās spēles vadībā, bet pirmās trešdaļas izskaņā Artūrs Karaša izlīdzināja rezultātu, bet otrās noslēgumā Rainers Rullers izvirzīja “Zemgale/LLU” spēles vadībā. Trešās trešdaļas vidū “Hermes” aizsargs Āpo Ahola panāca gan spēles rezultātu izlīdzinājumu, gan ātri atkārtoti izvirzīja savu komandu vadībā.

Pēdējās spēles minūtēs vārtsargu Ēriku Vītolu nomainīja sestais laukuma spēlētājs, un tas ļāva aizsargam Danielam Goršānovam izlīdzināt rezultātu paša pamatlaika izskaņā. Papildlaikā komandas vārtus neguva, bet pēcspēles metienos uzvaru “Zemgale/LLU” sagādāja “zelta ķiveres” īpašnieks Artūrs Homjakovs – 4:3 (1:1; 1:0; 1:2; 0:0; 1:0).

Sestdienas spēlē “Zemgale/LLU” hokejisti izskatījās ļoti labi, bet viņu sniegumu pamatīgi kavēja noteikumu pārkāpumi, lai gan paši otrās trešdaļas izskaņā izmantoja vairākumu, kurā vārtus guva Kristers Brauns. Trešajā trešdaļā tas pats aizsargs Āpo Ahola, kurš guva svarīgus vārtus pirmajā spēlē, izlīdzināja rezultātu, bet spēles papildlaika veiksmīgu metienu uz jelgavnieku vārtiem veica Oskari Kalajaniska – 1:2 (0:0; 1:0; 0:1; 0:1).

“Zemgale/LLU” šajās divās spēlēs izcīnīja trīs punktus, kas ļāva komandai “Mestis” turnīra tabulā no pēdējās vietas pacelties par vienu vietu augstāk. Nākošās četras spēles jelgavnieki aizvadīs savās mājās, un tajās centīsies tikt vēl papildus punktiem, lai saglabātu cerību izaicinājuma turnīram, kura uzvarētāji spēlēs izslēgšanas spēļu kārtā.

Abas spēles bija līdzīgas, bet mums ir jābūt reālistiem. Nospēlēt astoņas spēles divpadsmit dienās, mēs nevarējām būt tik pat ātri, kā pretinieki. Mēs mēģinājām padarīt spēli lēnāku, un mēs bija pelnījušo šo vienu punktu. Tur vairs nav ko piebilst.

Lielākajai daļai hokejistu šī bija garākā izbraukuma sērija visā viņu hokejistu karjerā un puiši varēja vēl labāk satuvināties viens ar otru. No 24 iespējamiem punktiem mēs izcīnījām deviņus, un tas ir labs rezultātus. Līdzīgi ir jāturpina spēlēt tālāk, jātic saviem spēkiem un saviem komandas biedriem,” – tā aizvadītās divas spēles komentēja komandas galvenais treneris Artis Ābols.