“Zemgale/LLU” paliek bez punktiem pēc somu ciemošanās (VIDEO/FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” otro dienu pēc kārtas aizvadīja spēli Somijas “Mestis” līgā un otro reizi piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:2 (0:1; 0:0; 1:0). Pēc Ričarda Bernharda solo gājiena uz vārtiem, vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva Daniels Andersons.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols pēc iepriekšējās spēles veica dažas izmaiņas sastāvā, Ričards Bernhards no pirmā uzbrucēja virknējuma pārgāja uz otro. Viņa vietā no otrās maiņas tika aizmainīts Kevins Strādnieks.

Ceturtā maiņā debiju “Mestis” līgā piedzīvoja “Jelgavas Ledus sporta skolas” audzēknis Roberts Vītols, kurš nomainīja Kristapu Kristiņu. Vārtu aizstāvēšana uzticēta Marijusam Bajarūnam-Galējam, bet rezerves vārtsarga posteni ieņēma Rihards Cimermanis.

“Mums vienkārši labāk jānospēlē sava spēle. Puiši ir gatavi cīņai. Šī ir lieliska diena hokejam,” – aizsargs Iļja Grekovs komentēja spēles plānu. Jelgavniekiem ļoti labi padevās pildīt šo uzdevumu pirmajās spēlēs minūtēs, veidojot vārtu gūšanas momentus un iespiežot pretiniekus aizsardzības zonā.

“Hermes” spēlētāji, izraujoties no šī spiediena, izveidoja ātru pretuzbrukumu un metienu uz vārtiem no zilās līnijas veica Henri Limma. Spēlētāju aizsegā vārtsargs Bajarūns-Galējs neredzēja ripas lidojumu, un tā nonāca vārtos – 0:1.

Otrajā trešdaļā somu spēlētāji labi izmantoja tuvā soliņa priekšrocību, bremzējot “Zemgale/LLU” plānu atspēlēties. Palīdzēja viņiem arī noraidījumi jelgavnieku rindās, bet laukuma saimnieki spēja šo pārsvaru izturēt bez zaudētiem vārtiem.

Trešdaļas otrajā pusē noraidījumus sāka pelnīt “Hermes” spēlētāji un jelgavnieki to mēģināja izmantot, lai izlīdzinātu spēles gaitu. Diemžēl ripā nekādi nevēlējās nokļūt viesu vārtos.

“Mums vajag palielināt ātrumu, vairāk kustināt ripu un veidot momentus,” – aizsargs Harijs Brants klāstīja par trešās trešdaļas taktisko plānu. “Zemgale/LLU” tas izdevās. Iniciatīvu uzņēmās uzbrucējs Ričards Bernhards, kurš individuāli apspēlēja pretiniekus un no aizvārtes veica metienu uz vārtiem. No vārtsarga atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Daniels Andersons – 1:1.

Diemžēl jelgavniekiem neizdevās nosargāt šo rezultātu ilgāk par minūti, kad pēc somu ātra uzbrukuma aizsargs Tonjis Tūpanens, kurš ieraidīja ripu tālajā augšējā stūrī – 1:2. “Zemgale/LLU” spēlētāji izdarīja visu, lai atspēlētos, bet nespēja to izdarīt un piekāpās “Hermes” arī otrajā spēlē.

Nākošajā nedēļā jelgavniekus gaida trīs spēles. Trešdien izbraukumā “Optibet” hokeja līgas ietvaros tiekoties ar “Mogo/LSPA”, bet piektdien un sestdien “Mestis” līgā ar “Ketterä”.

“Zemgale/LLU” – “Hermes” 1:2 (0:1; 0:0; 1:1)

Vārtu guvēji: 03:18 Henri Limma (Koskenkorva, Liljamo), 45:31 Daniels Andersons (Ričards Bernhards), 46:24 Tony Tuupanen (Herrala, Ahola).

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi: Mariuss Bajaruns-Galejs (vārtos), Rihards Cimermanis; 1. maiņa – Kevins Strādnieks, Gatis Gricinskis, Artūrs Karaša, Harijs Brants (zelta ķivere), Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Ričards Bernhards, Rainers Rullers, Gustavs Millers, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis (C); 3. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis (A), Ričards Rihards Fomins; Iļja Grekovs  (A), Roberts Andersons; 4. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Deniss Vilmans, Roberts Vītols, Gustavs Krūmiņš; Galvenais treneris – Artis Ābols.

“Hermes” – Vārtsargi: Kristian Tamminen (vārtos), Jesse Haukka; 1. maiņa – Sampo Paulaharju, Topias Liljamo (A), Henri Limma (C), Aapo Ahola, Tony Tuupanen; 2. maiņa – Aleksi Antti-Roiko (zelta ķivere), Eppu Karuvaara, Miika Herrala, Samu Koskenkorva, Jonatan Pajala; 3. maiņa – Oskari Kalajanniska, Juha Rautiainen, Juuso Nykänen, Jerkko Rämö, Miki Jurmu; 4. maiņa – Jonas Peterek, Janne Riihimäki, Wiljami Myllylä, Arttu Heikkilä; Galvenais treneris – Tuukka Poikonen.

Galvenie tiesneši: Jevgēnijs Griškevičs, Māris Locāns.