“Zemgale/LLU” pārliecinoši pārspēj “Olimp/Venta 2002” (FOTO)

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” ar uzvaru iesāka “Optibet” hokeja līgas izslēgšanas kārtas fināla spēļu sēriju, pieveicot Latvijas čempionus “Olimp/Venta 2002” ar rezultātu 5:0 (2:0; 3:0; 0:0). Divus vārtus šajā spēlē guva komandas kapteinis Artūrs Ozoliņš.

No pirmās spēles minūtēs “Olimp/Venta 2002” spēlētājiem izdevies pārņemt ripas kontroli un vairākas reizes apdraudēt jelgavnieku vārtsarga Ērika Vītola vārtus. Taču piektajā minūtē “Zemgale/LLU” uzbrucējs Klāvs Veinbergs izmantoja to, ka rīdzinieki aizkavējās ar spēlētāju maiņu, izgāja pret vārtsargu Rūdolfu Gustu Lazdiņu un atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Kādu brīdi pēc gūtiem vārtiem jelgavniekiem izdevās kontrolēt spēles gaitu, bet pakāpeniski tā nonāca atkal “Olimp/Venta 2002” hokejistu pusē. Trešdaļas noskaņā viesi negaidīti nonāca mazākumā, un “Zemgale/LLU” kapteinis Artūrs Ozoliņš pielaboja Edgara Kuldas ripas raidījumu un panāca divu vārtu pārsvaru – 2:0.

Otrajā trešdaļā “Olimp/Venta 2002” spēlētāji nedaudz mazināja savu spiedienu, un to nekavējoties izmantoja jelgavnieku uzbrucējs Roberts Jekimovs, kurš ar elegantu ripas raidījumu panāca trīs vārtu pārsvaru – 3:0. Tas rīdziniekiem lika vārtos ielikt vārtsargu Kārli Zakrevski.

Rīdziniekiem tas īsti nepalīdzēja, jo jau pēc minūtes vārtus guva Kristers Brauns, bet vēl pēc četrām minūtēm vārtus vairākumā guva “Zemgale/LLU” kapteinis Artūrs Ozoliņš – 5:0.

Trešajā trešdaļā “Olimp/Venta 2002” hokejisti mēģināja lauzt spēles gaitu, izmantojot spēka spēli un to, ka jelgavnieki bija spiesti nomainīt vārtsargu. Neskatoties uz viņu mēģinājumiem, vārtsargs Rihards Cimermanis līdz spēles beigām nosargāt vārtus neskartus un palīdzīt izcīnīt fināla sērijā pirmo uzvaru.

Finālā komandas spēlēs līdz četrām vienas komandas uzvarām, un nākamā spēle notiks jau 6. aprīlī Jelgavas ledus hallē plkst.19:40.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 04:11 Klāvs Veinbergs (Brauns); 16:45 Artūrs Ozoliņš (Kulda, Kārkls) – vairākums; 22:54 Roberts Jekimovs (Novikovs, Ozols); 23:56 Kristers Brauns (Petrovičs, Veinbergs); 28:17 Artūrs Ozoliņš (Kulda) – vairākums.