“Zemgale/LLU” pārtrauc “Mogo/LSPA” uzvaru sēriju (FOTO, VIDEO)

“Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēle starp HK “Zemgale/LLU” un HK “Mogo/LSPA” Jelgavas ledus hallē 2022. gada 9. janvārī | Foto: Ruslans Antropovs

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās ar rezultātu 3:1 (0:1; 0:0; 0:3) izcīnīja uzvaru pār “Optibet” hokeja līgas līderiem – “Mogo/LSPA”. Vārtus Jelgavas komandas labā guva Kevins Strādnieks, Aleksandrs Novikovs un Artūrs Ozoliņš.

“Zemgale/LLU” sastāvā šajā spēlē nebija Krievijas leģionāra uzbrucēja Iļjas Olonova (Ilya Olonov), Alekša Ostaņkoviča, Kristapa Roķa, Edgara Dīķa, bet komandas rindas pastiprināja bijušais Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēknis – aizsargs Renārs Kārkls. Sastāvā nebija arī neviena “Dinamo Rīga” vai HK “Rīga” spēlētājs.

Pirmā trešdaļa sākās ar “Mogo/LSPA” ofensīvu uz Riharda Cimermaņa sargātiem vārtiem, kurā jelgavniekiem izdevās savus vārtus neskartus. Tas deva “Zemgale/LLU” hokejistiem papildus motivāciju un nu jau paši devās apdraudēt Henrija Anča sargātos vārtus.

Rīdzinieki arī spēja izturēt jelgavnieku spiedienu pēc kā spēles gaita izlīdzinājās un vairāk noritēja laukuma vidus daļā. Kaut kādā mirklī “Zemgale/LLU” hokejisti samazināja savu tempu un nosēdās aizsardzībā, kas spēles divpadsmitā minūtē ļāva Elvim Želubovskim no aizvārtes atdot piespēli Gatim Gricinskim, kurš ar precīzu metienu izvirzīja spēles vadībā – 0:1.

Otrā trešdaļā abas komandas centās izmantot “tuvā soliņā” (spēlētāji soliņi atrodas pie pretinieku vārtiem) faktoru, bet tas īsti nepadevās nevienai. “Zemgale/LLU” neizmantoja trīs vairākumus trešdaļas pēdējā pusē, bet rīdzinieki neizmantoja divas skaitliskā pārsvara iespējas trešdaļas otrā pusē.

Trešā trešdaļa veiksmīgi padevusies JLSS audzēknim Kevinam Strādniekam, kurš jau otrajā minūtē, izmantojot aizsarga kļūdu, ieraidīja ripu Henrija Anča sargātajos vārtos un izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” hokejisti parādīja lielisku mērķtiecību pēc uzvaras un veidoja lieliskus pretuzbrukumus. Pēc Deivida Tempelmaņa pacīnīšanās par ripu uz pretinieku zonas zilās līnijas, uzbrucējs Aleksandrs Novikovs ar atkārtotu metienu pārspēja “Mogo/LSPA” vārtsargu un izvirzīja Jelgavas komandu vadībā – 2:1.

Divdesmit sešas sekundes vēlāk Roberts Jekimovs aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un atdeva lielisko piespēli “Zemgale/LLU” kapteinim Artūram Ozoliņam, kurš ar asu un precīzu metienu panāca rezultātu – 3:1.

“Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, lai mudinātu savus spēlētāju lauzt spēles gaitu. Tas viņam arī padevās, jo jelgavnieku vārtsargam Rihardam Cimermanim nācās atvairīt gūzmu ar pretinieku metieniem.

Rīdzinieki pēdējās trīs spēles minūtes aizvadīja bez vārtsarga Henrija Anča, jo nomainīja to pret sesto laukuma spēlētāju. “Zemgale/LLU” hokejisti pašaizliedzīgi aizstāvēja savus vārtus, bloķējot pretinieku metienus un spēja panākt uzvaru, apturot “Mogo/LSPA” uzvaru sēriju.

Par labāko spēlētāju “Zemgale/LLU” rindās tika atzīts vārtsargs Rihards Cimermanis, bet pretinieku rindās vienīgo vārtu autors – Gatis Gricinskis.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 41:06 Kevins Strādnieks (Rosinskis, Andersons);52:56 Aleksandrs Novikovs (Tempelmanis); 53:22 Artūrs Ozoliņš (Jekimovs, Andersons).

“Mogo/LSPA”: 11:07 Gatis Gricinskis (Sarkanis, Želubovskis).