“Zemgale/LLU” piedzīvoja trešo zaudējumu Kontinentālajā kausā (FOTO, VIDEO)

Cardiff Devils vs Zemgale Jelgava | Photo: James Assinder

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” piedzīvoja trešo zaudējumu Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa 3. kārtas “E” grupas turnīrā ar rezultātu 2:5 (1:3; 0:1; 1:1). Vārtus jelgavnieku rindās guva Ričards Bernhards un Gatis Gricinskis.

Trešajā turnīra spēlē nevarēja piedalīties “Zemgale/LLU” uzbrucējs Roberts Petrovičs, kurš divās iepriekšējās cietis aizstāvot savas komandas vārtus. Trenerim Artim Ābolam nācās arī izmainīt spēlētāju virknējumus. Savukārt “Cardiff Devils” spēlēja ar trim maiņām. Laukuma saimnieku komanda par 60% sastāv no kanādiešu hokejistiem, kuri spēlē Apvienotā Karalistē.

Pirmā trešdaļa iesākās abu komandu mēģinājumiem pārņemt spēles iniciatīvu. Astotajā minūtē “Cardiff Devils” nopelnīja noraidījumu, kuru jelgavnieku labā izmantoja Ričards Bernhards – 1:0. Diemžēl pozitīvs spēles sākums.

Trešdaļas vidū uzbrucējs Džastins Krendels iegrūda mugurā Gustavu Milleru, kurš ietriecās bortā un savainoja roku. Komandas biedra aizstāvēšanā iesaistījās Kaspars Ziemiņš un Harijs Brants. Grūstīšanas rezultātā laukuma saimnieki sodu nesaņēma, bet “Zemgale/LLU” palika mazākumā, un šo iespēju izmantoja Trevors Kokss, kurš izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Emocijas turpināja virmot arī tālāk un tās vēl pastiprināja neskaidros iemesla piešķirtais sods Gatim Gricinskim. Tiesneši neņēma vērā arī komandas galvenā trenera Arta Ābola aizrādījumos par tiesnešu pieņemtajiem lēmumiem. “Cardiff Devils” arī šajā vairākumā bija rezultatīvi pēc precīza Brodija Rīda metiena – 1:2.

Turpinājumā aizsargs Harijs Brants saņēmis vēl nesaprotamāku noraidījumu, kuru trīs sekundes pēc mazākuma beigām, bet faktiski vēl spēlējot pieci pret četri, ar precīzu metienu izmantoja Džojs Martīns – 1:3.

Otrajā trešdaļā galvenais treneris Artis Ābols nomainīja vārtsargu Rihardu Cimermani pret Mariusu Bajarunu-Galēju. Diemžēl jau piektajā minūtē Džastina Krendela raidītā ripa atsitās pret aizsarga slidu un ielidoja Mariusa sargātajos vārtos – 1:4.

“Zemgale/LLU” otro trešdaļu spēlēja ārkārtīgi disciplinēti, un tiesneši bija spiesti sākt pamanīt laukuma saimnieku pārkāpumus. Jelgavniekiem četros vairākumos neizdevās pārspēt angļu vārtsargu Benu Bounsu.

Trešajā trešdaļā uz laukuma atkal sāka virmot emocijas, kas nāca par labu “Cardiff Devils”, kuri sešas minūtes līdz spēles beigām izmantoja veiksmīgi no aizvārtes atlēkušas ripas palīdzību guva vēl vienus vārtus, Raienam Pennijam veiksmīgi trāpot pa to – 1:5.

Uz laukuma turpināja virmot emocijas, kas bija ļoti dīvaini no saimnieku puses, kuri jau tā bija spēles vadībā ar četru vārtu pārsvaru. “Zemgale/LLU” hokejisti turpināja cīņu un 11 sekundes līdz pamatlaika beigām uzbrucējs Gatis Gricinskis guva otro vārtus – 2:5.

Jelgavnieku sniegumu spēlē lieliski aprakstīja tiešraides komentētājs, kurš teica: “Tā ir ļoti jauna komanda un tā pat pati neapzinās uz ko ir spējīga.” Pieredzes trūkums neļāva puišiem izmantot visas savas iespējas, kuru bija pietiekami daudz, lai parādītu labāku sniegumu. Svarīgi, ka puiši neskatoties uz ārkārtīgi blīvo spēļu grafiku, spēja cīnīties katrā spēlē no pirmās līdz pēdējai sekundei.

“Zemgale/LLU” piekāpās visās Starptautiskās hokeja federācijas Kontinentālā kausa izcīņas  3. kārtas “E” grupā un nekvalificējas startam finālā, kas tiks aizvadīts janvārī.

“Cardiff Devils” – “Zemgale/LLU” – 5:2  (3:1; 1:0; 1:1)

Vārtu guvēji: 08:14 Ričards Bernhards (Homjakovs) – vairākums; 12:40 Trevor Cox – vairākums; 13:37 Brodie Reid (Jardine) – vairākums; 19:33 Joey Martin (Sanford, Crawford); 24:46 Justin Crandall (Crawford, Reid); 56:05 Ryan Penny (Reid, Crawford); 59:49 Gatis Gricinskis.

“Cardiff Devils”: Vārtsargi: Ben Bowns, Taran Kozun; 1. maiņa – Cole Sanford, Joey Martin, Trevor Cox, Mark Richardson, Samuel Jardine; 2. maiņa – Brodie Reid, Ryan Penny, Justin Crandall, Blake Thompson, Marcus Crawford; 3. maiņa – Sam Duggan, Josh Brittain, Josh Waller, Mark Louis, Josh Batch; 4. maiņa – Ben Davies; Galvenais treneris – Brodie Dupont.

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi: Rihards Cimermanis (vārtos), Mariuss Bajaruns-Galejs; 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs, Artūrs Karaša, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Rihards Mertens, Gatis Gricinskis, Kevins Strādnieks, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; 3. maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Kaspars Ziemiņš, Gustavs Krūmiņš, Haralds Rauls Slišāns; 4. maiņa – Kristaps Kristiņš, Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Iļja Grekovs; Galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Juraj Konc, Omar Pinie.