“Zemgale/LLU” startē Somijas līgā ar uzvaru (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” debitēja Somijas “Mestis” līgā ar uzvaru pret “Peliitat” vienību no Heinolas pilsētas ar rezultātu 4:3 (0:2; 4:0; 0:1). Vārtus jelgavnieku labā vēsturiskā spēlē guva Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Roberts Petrovičs un Ričards Bernhards.

“Zemgale/LLU” galvenajam trenerim Artim Ābolam bija taisnība. “Mestis” līgā ir augstāki ātrumi nekā Latvijas čempionātā un tas negatīvi ietekmēja jelgavnieku sniegumu pirmajā trešdaļā, kurā tika zaudēti divi vārti.

Sākumā “Zemgale/LLU” hokejisti uzrādīja vienādu sniegumu un pat izveidoja bīstamus vārtu gūšanas momentus, bet tos neizmantoja. Tikmēr “Peliitat” spēlētāji pārņēma iniciatīvu un sākumā vārtus guva Taneli Lappalainens, bet pirmo laukuma saimnieku noraidījumu realizēja Niklas Virtanens – 0:2.

Pārtraukumā jelgavnieku galvenais treneris spēja motivēt savus padotos uz ātrāku spēles tempu, kas lika pretiniekiem pārkāpt noteikumus. Noslēdzoties pirmajam vairākumam, pirmos vārtus “Mestis” līgas debijas spēlē guva Kristaps Roķis – 1:2.

“Zemgale/LLU” turpināja spiedienu un jau pēc minūtes Daniels Andersons izlīdzināja spēles rezultātu – 2:2. “Peliitat” komandas spēlētāji neveiksmīgi nomainījās un nopelnīja nākošo noraidīju par spēlētāju skaitlisko noteikumu pārkāpumu.

Arī šis noraidījums noslēdzies bez vārtu guvuma, bet somu piektais spēlētājs nepaspēja atgriezties aizsardzības zonā, kad “Zemgale/LLU” vadībā izvirzīja uzbrucējs Roberts Petrovičs – 3:2. Trešdaļas beigu daļā “Peliitat” trešo reizi nonāca mazākumā un šoreiz vārtu priekšā Ričarda Bernharda aktivitāte sagādāja ceturto vārtu guvumu – 4:2.

Pēdējā trešdaļā viesu komanda mēģināja atspēlēties, bet noteikumu pārkāpumi piebremzēja “Peliitat” centienus. Spēles beigās “Zemgale/LLU” nonāca mazākumā un viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un cīņā vārtu priekšā otro reizi šajā spēlē bija Niklas Virtanens – 4:3.

Sestdien 01. oktobrī komandas aizvadīs otro savstarpējo spēli. “Peliitat” hokejisti noteikti gribēs revanšēties, bet šajā tikšanās reize veiksmīgāks būs tas, kam saglabāsies vairāk spēku.

“Zemgale/LLU” – “Peliitat” – 4:3 (0:2; 4:0; 0:1)

Vārtu guvēji: 08:40 Taneli Lappalainen (Lisov, Tarvainen); 18:07 Niklas Virtanen (Arola, Saarinen) – vairākums; 23:36 Kristaps Roķis (Bernhards, Homjakovs); 24:38 Daniels Andersons (Kārkls, Fomins); 29:38 Roberts Petrovičs (Brants, Gricinskis); 35:36 Ričards Bernhards (Kārkls) – vairākums; 59:44 Niklas Virtanen (Tarvainen, Lahtinen) – lielais vairākums.