Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgales reģionā deviņi pašvaldību investīciju projekti saņems astoņu miljonu eiro valsts mērķdotāciju

Lai sakārtotu pilsētas publisko infrastruktūru, ēka Jelgavā, Pasta ielā 32, tiks aprīkota Dzimtsarakstu nodaļas vajadzībām.

Šodien Ministru kabinetā apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izvērtētos augstas gatavības pašvaldību mērķdotāciju investīciju projektus par kopējo summu 37 137 265 eiro . Zemgales reģionā apstiprināti 9 projekti, saņemot valsts budžeta finansējum 8 075 056,30 eiro, informē VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Pašvaldībām ir nepieciešams ilgtermiņa papildu atbalsts, lai veicinātu ekonomisko aktivitāti, atbalstītu uzņēmējdarbību un veicinātu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, jo pašvaldību ekonomisko attīstību ir ietekmējusi gan Covid-19 krīzes radītās sekas, gan ierobežotie līdzekļi jaunām investīcijām, tamdēļ tieši šajā laikā valsts finansējums ir lieti noderīgs.”

Izglītības, sporta un kultūras  jomā atbalstu gūs trīs projekti: Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas pārbūve; Daudzfunkcionālā sporta laukuma izbūve Aizkraukles novada stadiona teritorijā; Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas infrastruktūras attīstība. Tūrisma pakalpojumu uzlabošanai tiks veikta Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamās mājas restaurācija Bauskas novadā.

Sociālās un veselības aprūpe jomā Iecavā tiks izveidots daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs un Tērvetē sākti darbi pie rehabilitācijas centra “Tērvete” jumta daļas maiņas. Jelgavas novadā  vērienīgi darbi plānotie pie Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Eleja” ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas, pārbūves un teritorijas labiekārtošanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Transporta infrastruktūras uzlabošanā Jēkabpilī plānota Pormaļa ielas  pārbūve.

Lai sakārtotu pilsētas publisko infrastruktūru, ēka Jelgavā, Pasta ielā 32, tiks aprīkota Dzimtsarakstu nodaļas vajadzībām.

No visiem iesniegtajiem pašvaldību investīciju projektu pieteikumiem kopumā atbalstīti 54 investīciju projekti par kopējo finansējumu 52 393 305,71 eiro, no kuriem valsts mērķdotācija ir 37 137 265 eiro. Šis finansējums attiecas uz šajā gadā atbalstīto pašvaldību projektu īstenošanu 2022. un 2023.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstīt visus iesniegtos pašvaldību investīciju projektus naudas saņemšanai nebija iespējams ierobežotā valsts budžeta finansējuma dēļ, bet ņemot vērā pašvaldību augsto pieprasījumu, VARAM turpinās sniegt atbalstu arī turpmāk, lai kopumā sekmētu administratīvi teritoriālās reformas mērķu sasniegšanu un uzlabotu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti iedzīvotājiem.

Ar Ministru kabineta atbalstīto projektu sarakstu var iepazīties šeit.

Foto: no jelgava.lv arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.