Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgali konkursa “Fizmix eksperiments” finālā pārstāvēs Jelgavas 5. vidusskolas skolēni

Vairākus mēnešus skolēnu erudīcijas konkursa “Fizmix eksperiments” dalībnieki no visas Latvijas pierādīja savu erudīciju fizikā, un ir zināms, kuras komandas iekļuvušas konkursa finālā. 29. aprīlī Latvijas Fizikas dienasgaitā, Jelgavas 5. vidusskolas skolēni būs starp tiem, kuri sacentīsies par fizikā zinošāko jauniešu titulu. Tieši Zemgali šogad pārstāvēs divas komandas, jo jelgavnieki izcīnījuši arī papildu vietu finālā, informē konkursa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaugstāko punktu skaitu konkursa iesildīšanās, atlases un pusfināla kārtā saņēma divas komandas – “Putns” no Rīgas 84. vidusskolas un “MOm” no Jelgavas 5. vidusskolas, katra iegūstot 76 punktus no 80. Par vietu finālā sacentās arī Viesītes, Dobeles un vairākas Jelgavas skolas, tomēr Jelgavas 5. vidusskolas skolēni šogad Zemgalē bijuši erudītākie, ieņemot pirmās trīs vietas reģionā. Zemgali konkursa finālā pārstāvēs divas Jelgavas 5.vidusskolas komandas – “Mom” un “Zobrati”, jo viena no tām ieguva pirmo vietu reģionā, savukārt otra bija nākamā rezultatīvākā, neatkarīgi no pārstāvētā reģiona, un ieguva papildu vietu dalībai finālā.

Konkursa “Fizmix eksperiments” finālā iekļuvušās komandas:

RĪGA – “Putns”, Rīgas 84. vidusskola;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

RĪGAS REĢIONS – “Gaismas nesēji”, Siguldas Valsts ģimnāzija;

VIDZEME – “Optrons UV”, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija;

ZEMGALE – “MOm”, Jelgavas 5. vidusskola; “Zobrati”, Jelgavas 5.vidusskola

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KURZEME – “Andromeda”, Skrundas vidusskola;

LATGALE – “Kilovati”, Daugavpils Valsts ģimnāzija.

“Konkursa aizvadītās kārtas skolēniem bijušas izaicinājumiem un piedzīvojumiem pilnas – ekspertu sagatavotie uzdevumi rosināja domāt gan par nākotnes enerģiju, kas ir šī gada galvenā tēma, gan par komandas saliedētības nozīmi. Jaunieši konkursa gaitā risinājuši āķīgus teorētiskus un praktiskus uzdevumus un pat rīkojuši fizikas eksperimentu ballīti. Latvijas Fizikas diena arī skatītājiem un līdzjutējiem ļaus ieskatīties “Fizmix eksperimenta” aizkulisēs un uzzināt daudz jauna gan par fiziku, gan par nākotnes enerģiju,” stāsta AS ”Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

29. aprīlī pulksten 14 konkursa “Fizmix eksperiments” fināla gaitā norisināsies Latvijas Fizikas diena, kuras tiešraidi FIZMIX Facebook lapā būs iespējams vērot ikvienam interesentam. Pasākumā tiks runāts par nākotnes enerģiju, rādīti elpu aizraujoši eksperimenti un pārbaudītas zināšanas skatītāju viktorīnā. Latvijas Fizikas dienas izskaņā tiks noskaidroti un apbalvoti konkursa “Fizmix eksperiments” uzvarētāji.

Konkursu rīko AS “Latvenergo” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ”TVNET”, “Cido Grupa”, ”Muesli Graci”, “Ādažu kraukšķi”, “DPD”, “Skrīveru saldumi”, ”Elektrum Energoefektivitātes centrs”, ”Ilustrētā Junioriem”, “Adventures Zone”, ”Čili Pizza”, ”Roadgames”, ”SEIK”, “Lielvārds”, “LMT”, Vides risinājumu institūtu un “Aerodium”.

Erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “Fizmix eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “Fizmix eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments .

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.