Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgali konkursā “Fizmix eksperiments” šogad pārstāv 24 komandas

AS “Latvenergo” rīkotajam 8. un 9. klašu erudīcijas konkursam “Fizmix eksperiments” šogad kopumā pieteikušās 192 komandas. Zemgali konkursā pārstāv 24 komandas no Jelgavas, Jēkabpils, Dobeles, Vecumniekiem, Aizkraukles, Viesītes un citām pilsētām. Jaunieši līdz 21. martam atlases kārtā pelna punktus iekļūšanai pusfinālā, risinot uzdevumus par nākotnes enerģiju, informē konkursa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss šogad kopumā pulcē 960 skolēnus no 122 Latvijas skolām. Zemgalē visvairāk pārstāvēta ir Jelgava – no šīs pilsētas pieteikušās deviņas komandas. Par vietu pusfinālā cīnās arī četras komandas no Vecumnieku vidusskolas, trīs no Aizkraukles novada vidusskolas, divas no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Viesītes vidusskolas, kā arī pa vienai no tādām skolām kā Dobeles Valsts ģimnāzija un Ozolnieku vidusskola.

“Šogad liela daļa skolotāju konkursā konsultē vairākas komandas. Tas apliecina, ka konkurss pulcē ne tikai aktīvus un radošus skolēnus, bet arī entuziasma pilnus skolotājus. Šogad turpinām iesākto tradīciju, pasniedzot balvu “Fizmix Skolotājs 2022″, lai pateiktos par skolotāju ieguldījumu skolēnu motivēšanā apgūt fizikas zināšanas. Skolotāju konkursam pieteikušies 93 skolotāji,” stāsta AS “Latvenergo” Starptautisko attiecību un korporatīvās sociālās atbildības direktore Ingrīda Lāce.

Konkursa galvenais temats šogad ir nākotnes enerģija – zināšanās un atbildībā balstīta resursu izmantošana labākajā veidā, kas ir arī AS “Latvenergo” nākotnes skatījums. Par nākotnes enerģijas iegūšanas un patērēšanas veidiem konkursa dalībniekus aicina domāt eksperti un Latvijas uzņēmēji, kuru panākumus ir veidojušas zināšanas par fiziku un atjaunīgo enerģiju. Droša un klimatneitrāla pasaules attīstība – tas ir elements, kas spēj apvienot jaunatnes intereses, zināšanas un enerģētikas nozari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 21. februāra līdz 21. martam komandas risina atlases kārtas uzdevumus, lai cīnītos par vietu pusfinālā. Pusfinālā iekļūs katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60 komandas, kas atlases kārtā būs ieguvušas visvairāk punktu. Komandas, kas kvalificējušās pusfinālam, tiks paziņotas 25. martā.

Savukārt finālā, kā ierasts, par uzvaru cīnīsies 7 komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Ar šībrīža rezultātiem iespējams iepazīties šeit: https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops.

Konkursu rīko AS “Latvenergo” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ”TVNET”, “Cido Grupa”, ”Muesli Graci”, “Ādažu kraukšķi”, “DPD”, “Skrīveru saldumi”, ”Elektrum Energoefektivitātes centrs”, ”Ilustrētā Junioriem”, “Adventures Zone”, ”Čili Pizza”, ”Roadgames”, ”SEIK”, “Lielvārds”, “LMT”, Vides risinājumu institūtu un “Aerodium”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “Fizmix eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “Fizmix eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Foto: publicitātes no unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.