Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zentai Tretjakai apstiprina Saeimas deputātes pilnvaras

Saeima šodien Zentu Tretjaku (S) apstiprināja par Saeimas deputāti parlamentārieša Ivara Zariņa (S) vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš attiecīgo lēmumprojektu bija atbalstījusi parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Tretjaka šodien tika ievēlēta parlamenta Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā. Savukārt priekšlikumu viņu ievēlēt arī Pieprasījumu komisijā Saeima noraidīja.

Atzīstot kļūdu par “lielā kara” iespējamības prognozēm, Zariņš paziņoja, ka noliek Saeimas deputāta mandātu. Zariņš paziņojumā medijiem skaidro, ka viens no svarīgākajiem viņa dzīves principiem ir vienmēr pildīt savus solījumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Savulaik, redzot, kā kara retorika aizvien vairāk tiek izmantota, lai novirzītu sabiedrības uzmanību no mūsu varas neizdarībām, lai mazinātu šādu kara retorikas izmantošanu un fokusētu sabiedrības uzmanību uz problēmām, kuras ir mūsu varas kompetencē, un kuras tā izvairās risināt un vairās pat diskutēt par tām – es publiski apstrīdēju “lielā kara” iespējamību un apsolīju nolikt savu deputātu mandātu, ja sāksies karš,” vēsturi atstāsta politiķis.

Esošajā situācijā, kad karš ir kļuvis par skaudru realitāti, vienīgā godprātīgā rīcība, kas atbilstot viņa dzīves principiem, ir pildīt savu doto solījumu – nolikt Saeimas deputāta mandātu, uzsver Zariņš.

Noliekot deputāta mandātu, viņš neaiziet no politikas un partijas “Saskaņa”, solot savu laiku un enerģiju turpmāk veltīt, lai sagatavotu politisko piedāvājumu, kas balstīsies uz visai Latvijas sabiedrībai kopējām vērtībām, kuru īstenojot, “sabiedrībai beidzot būs iespēja saliedēties un padarīt mūsu valsti par patiesu veiksmes stāstu, par vietu, kurai katrs vēlās piederēt un lepoties ar to”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņam žēl, ka joprojām tiek turpināts spēlēt “fronti tēva pagalmā” – dalot Latvijas sabiedrību savējos un svešajos, tādējādi dodot iespēju veidoties un pastāvēt varas monopolam, kas, politiķa ieskatā, noved pie varas degradācijas – iespējas varai būt mazspējīgai, nekompetentai un bezatbildīgai.

Zariņš 13.Saeimā tika ievēlēts no “Saskaņas” Zemgales saraksta. Zariņam noliekot mandātu, tas tālāk rindā pienākas Tretjakai, kura 2021.gadā tika ievēlēta arī Jelgavas domē.

Teksts: LETA

Foto: jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.