Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ziemas vai vissezonas riepas: Ko izvēlēties?

Lai arī laikapstākļi vēl joprojām lutina, tālredzīgākie autovadītāji jau sāk domāt par sava transportlīdzekļa sagatavošanu rudens un ziemas sezonai. Regulāra auto apkope ir svarīgs priekšnoteikums drošībai un komfortam uz ceļa, taču tik pat būtiski ir izvēlēties arī sezonai atbilstošas, kvalitatīvas auto riepas.

Viens no būtiskākajiem jautājumiem, domājot par riepu izvēli gada aukstajai sezonai – izvēlēties ziemas vai vissezonas riepas? Zinot šo riepu būtiskākās atšķirības, lēmumu pieņemt būs vienkāršāk!

Kā jau var spriest pēc nosaukuma, ziemas riepas ir paredzētas izmantošanai konkrētajā sezonā. Savukārt ar vissezonas riepāmm ir atļauts pārvietoties visa gada garumā. Lai arī vissezonas riepas sākotnēji var šķist izdevīgāks risinājums, ir jāņem vērā tas apstāklis, ka tās neuzrāda tādu veiktspēju kā konkrētai sezonai paredzētas riepas.

Vissezonas riepu priekšrocības

Tomēr arī vissezonas riepas sniedz dažas priekšrocības. Pirmkārt, tās var būt labs īstermiņa ietaupījums, jo divu riepu komplektu vietā pietiek iegādāties tikai vienu. Jāņem gan vērā tas, ka riepas arī attiecīgi nolietosies ātrāk, tādēļ iegādāties vasaras un ziemas riepu komplektus ilgtermiņā būs izdevīgāk.

Izvēloties vissezonas riepas, arī uz riepu servisu ir jādodas retāk, tāpat nav jādomā par to, kur uzglabāt otru riepu komplektu.

Iemesli izvēlēties ziemas riepas

Ziemas riepas ir pārākas veiktspējas ziņā, jo tās ir īpaši paredzētas drošai braukšanai ziemas sezonai raksturīgajos laikapstākļos. Tām ir atbilstošs gumijas sastāvs, īpaši izveidots protektora raksts, kā arī lameles labākas saķeres nodrošināšanai.

Vissezonas riepas var noderēt kā īstermiņa risinājums vai kā opcija gadījumos, kad ar auto tiek braukts maz un reti. Savukārt, lai ikdienā uz ceļa justos droši, ilgtspējīgāka izvēle būs speciāli ziemas sezonai paredzētas riepas.

Ziemas riepu piedāvājums ir daudzveidīgs – izvērtējiet savas vajadzības un, ja nepieciešams, konsultējieties ar speciālistu, lai izvēlētos piemērotāko variantu.

MMK Riepu Serviss – riepas plašā izvēlē

Neatkarīgi no tā – izvēlaties vissezonas vai ziemas riepas, “MMK Riepu Serviss” piedāvā labākos risinājumus visām prasībām.

Piedāvājumā ir arī lietie diski, auto riepu montāža un balansēšana, disku un riepu remonts, kā arī citi pakalpojumi drošai braukšanai. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – www.mmkserviss.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.