Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ziemassvētku dekorācijas Zemgales pilsētās būs, tomēr paredzēti arī taupības pasākumi

Ziemassvētku dekorācijas Zemgales pilsētās būs, tomēr paredzēti arī taupības pasākumi, pašvaldībās noskaidroja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tukumā Ziemassvētku dekorācijas un apgaismojums tiks izvietots arī šogad, bet apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir samazināts. Rotājumiem, neskaitot centrālo egli, tiks iestatīti taimeri, kas konkrētos laikos izslēgs apgaismojumu.

Bauskas pašvaldība informēja, ka Ziemassvētku laikā rotājumi Bauskā būs. Rotājumiem tiek pirkti jauni dekori, kuriem šī gada pašvaldības budžetā atvēlēti 20 000 eiro. Tiesa, ņemot vērā, ka cenas visās nozarēs ir augušas, kopējās izmaksas un dekorāciju apjomu varēs uzzināt tikai pēc iepirkuma noslēgšanās. Pilnībā no svētku rotājumiem atteikties nav plānots. Pašvaldības budžetā atvēlēta konkrēta summa svētku sajūtas radīšanai pilsētā.

Ziemassvētku dekori Jelgavā tiks izvietoti pilsētas centrā un mikrorajonos līdzīgi kā iepriekšējos gados. Lai taupītu elektroenerģiju, Ziemassvētku dekoriem pilsētā tiek izmantotas LED gaismas, pauda Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sagaidot jauno apkures sezonu, ko pavada Krievijas agresīvā kara Ukrainā izraisītais straujais elektroenerģijas un dabasgāzes cenu kāpums, Valsts prezidenta kanceleja Rīgas pilī un Jūrmalas rezidencē īsteno energotaupības un siltumenerģijas taupības plānu.

Šajā rudenī Valsts prezidenta kanceleja ir atteikusies rīkot protokolāro valsts svētku pieņemšanu Rīgas pilī, kas ierasti noris 17.novembrī. Pieņemšana svētku viesiem tiks apvienota ar valsts svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī 18.novembrī. Savukārt Ziemassvētku laikā nav plānota Rīgas pils rotāšana.

Ņemot vērā, ka izdevumi par siltumu un elektrību Valsts prezidenta kancelejai ir pieauguši trīs reizes, īstenojot šo plānu, tiek cerēts ietaupīt finanšu līdzekļus, norāda Valsts prezidenta kancelejā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.