Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ziemassvētku noskaņu maršruts “Lampiņu dancis Jelgavā”

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, Jelgavas pilsētas ielās, parkos un Hercoga Jēkaba laukumā iemirdzējušās tematiskās svētku lampiņu virtenes, dažādi gaismas dekori un grezni rotātās egles. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC), iekļaujot pilsētas izdekorētās vietas, izveidojis pastaigu maršrutu  “Lampiņu dancis Jelgavā”, kas aicina iedzīvotājus un pilsētas viesus apskatīt Jelgavas svētku rotas un notvert Ziemassvētku brīnuma sajūtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastaigas maršrutu aicinām sākt ar Jelgavas krāšņāko vietu – Hercoga Jēkaba laukumu, kur atrodas pilsētas galvenā egle. Egle ir 18 metrus augsta, to veido vairāk nekā 30 mazākas eglītes. Pilsētas galvenās egles dekorēšanai izmantotas dažāda izmēra bumbas pērļu, zelta un brūnā krāsā un silti baltas LED gaismiņu virtenes. Hercoga Jēkaba laukumā uz zemes iedegtas trīs arkas ar krītošo zvaigžņu motīviem, kas veido gaismas aleju ar skatu uz egli. Savukārt koku vainagos mirdz LED gaismiņu aizkari.

Jelgavā izrotātas egles arī Driksas ielā un Uzvaras parkā. Driksas ielas gājēju promenādē tradicionāli uzstādīta Labo domu egle, kas šogad papildināta ar jauniem dekorējuma elementiem – rombveida dekorācijām ar sudraba spoguļa efektu. Šogad Labo domu egle iedegta 6.decembrī un līdz ar to uzsākta labdarības akcija, kuras laikā iedzīvotāji līdz 8. janvārim aicināti sarūpēt dāvanas ukraiņu bērniem, kuri Ukrainā dzīvo bērnunamā, un karavīriem. Driksas ielas gājēju promenādi rotā arī gaismas lampiņas un trīs interaktīvas vizuālās gaismas projekcijas uz ietves.

Savukārt Uzvaras parka eglīte ir izgaismota ar LED virtenēm un īpašiem svētku dekoriem. Vecpilsētas ielas kvartālā, kas ir Jelgavas senākā daļa, ikviens var sajust īpašu svētku noskaņu, ko šai vietai piešķir pie laternām piestiprinātie izgaismotie puzuri. Raiņa parkā pilsētniekus šogad priecē jauns dekors – spirālveida strūklaka, ko veido LED lampas, un četri LED dekori ar gaismas spuldžu virtenēm, kas iekarinātas koku zaros. Stacijas parku izdaiļo dažādu izmēru izgaismoti puzuri ar mirdzošām sniegpārsliņām laternu balstos, savukārt Pasta ielas rotācijas aplī un Stacijas ielas apgaismojuma balstos dienas tumšajā laikā iedegas sarkanbaltsarkani auseklīši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemīgās pastaigas laikā Pasta salā ikvienam ir iespēja aplūkot izgaismotu telpisku buru kuģi un mirdzošas buras formas dekorus pie apgaismes balstiem. Savukārt Jāņa Čakstes bulvāra kokos spīd gaismas virtenes.

Citas maršrutā iekļauto objektu atrašanās vietas iespējams aplūkot tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv. Kopējais maršruta garums ir 9 km un tā iziešana aizņems aptuveni 2,5 stundas. Ieteicamais laiks, kad doties pastaigā ir sākot no pulksten 16, kad visi pilsētas dekori tiek iedegti.

Maršrutu “Lampiņu dancis Jelgavā” iespējams papildināt ar bezmaksas mobilo aplikāciju Tours Across Baltics, kur pieejami audio stāsti un apraksti par pilsētas tūrisma objektiem. Dodoties pastaigā izmantojot aplikāciju, būs iespēja noskaidrot mazāk zināmus faktus par Uzvaras parku, Vecpilsētas ielas kvartālu, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, Hercoga Jēkaba laukumu un citiem objektiem.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JRTC iesaka doties pastaigā, baudot sildošus dzērienus, kurus līdzņemšanai iespējams iegādāties kādā no Jelgavas kafejnīcām un restorāniem.

Pastaigu maršruts “Lampiņu dancis Jelgavā”.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Foto: “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.