Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zīmīgajā datumā 02.02.2022. laulības Jelgavā reģistrēs viens pāris, 22.02.2022. – četri

Kāzas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī

Izvēloties kāzu datumu, daļai jauno pāru ir būtiski, kādu ciparu kombināciju tas veido kopā ar gadskaitli. Zīmīgajā datumā šodien, 2. februārī jeb 02.02.2022., laulību Jelgavas valstspilsētas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēs viens pāris, bet četri pāri esot pieteikušies uz 22. februārī jeb 22.02.2022. Dzimtsarakstu nodaļā gan norāda, ka šobrīd pieprasītākais datums ir 22. jūlijs, kad reģistrēt laulību tieši šajā datumā pieteikušies jau septiņi pāri, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Diāna Pavlovska stāsta, ka 2. februārī Dzimtsarakstu nodaļā laulību reģistrēs viens pāris. “Savukārt uz 22. februāri ir pieteiktas četras laulības, un zinām, ka pāri šo datumu, lai gan tas iekrīt ceturtdienā, izvēlējušies mērķtiecīgi, jo tas veido ciparu kombināciju 22.02.2022.,” atklāj nodaļas vadītāja. Viņa novērojusi, ka daudzi pāri 22. datumu izvēlējušies arī citos mēnešos. “Dzīves ritms lielākajai daļai cilvēku ir mainījies, darbs norit attālināti, un mainījušās arī laulību ieražas. Nereti cilvēki vēlas laulāties tieši darbdienā. Tad esot arī vieglāk rezervēt viesu namu vai svinību vietu, brīvdienās tie lielākoties ir aizņemti ilgu laiku uz priekšu,” tā nodaļas vadītāja.

Iesniegumu laulību reģistrācijai Dzimtsarakstu nodaļā var iesniegt sešus mēnešus pirms izvēlētā datuma. “Pagājušajā nedēļā sākās pāru pieteikšanās laulībām jūlijā, un šobrīd absolūts favorīts ir 22. jūlijs, kad veidojas skaitļu kombinācija 22.07.2022. Vienas dienas laikā saņēmām septiņus pieteikumus ar vēlmi laulības reģistrēt ārpus Dzimtsarakstu nodaļas,” stāsta D.Pavlovska, piebilstot, ka jūlijā ierasti ir daudz laulību, turklāt šis datums šogad iekrīt piektdienā.   

Nodaļas vadītāja papildina, ka, neskatoties uz nedēļas dienu, vienmēr pieprasīts ir bijis 14. februāris – Valentīna diena. Šogad šajā datumā Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā šogad plānots reģistrēt četras laulības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pāri šogad labprāt izvēlas arī 3. martu jeb 03.03.2022. un 7. jūliju jeb 07.07.2022.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.