Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zināt visus kalendāra vārdus

Par Oskara lomu izrādē “Kalendārs mani sauc” aktieris Meinards Liepiņš “Spēlmaņu naktī” izvirzīts nominācijā “Gada jaunais skatuves mākslinieks”
20. oktobrī pulksten 19 Jelgavas kultūras namā gaidāma Valmieras Drāmas teātra viesizrāde – Andra Kalnozola spožais un dzīvi apliecinošais debijas romāns “Kalendārs mani sauc” Mārtiņa Eihes režijā.
“Kalendārs mani sauc” galvenais varonis ir Oskars. Oskars zina no galvas kalendāru un katru dienu iet staigāties, jo tas viņam nāk par labu. Oskaram ir mamma, mīlestība un draugi, un par to visu viņš raksta savā dienasgrāmatā. Oskars objektīvo zināšanu trūkumu aizstāj ar subjektīvu skatījumu – tā saka mācītājs Arvīds. Oskars patīk bērniem un dulliem pensionāriem. Oskars nepieder īstenībai. Oskaram nepatīk runāt. Oskars ir izlēmis uztaisīt izrādi ar saviem draugiem par skumjām, kas piemeklē cilvēkus, kad prieks ir izrādījies vienkārši tukša tehnika. Taču, lai uztaisītu labu teātra izrādi, Oskaram ir jāsaņem drosme un visiem jāpastāsta par sevi. Tur tas suns aprakts. Viņš, iespējams, nekad neticētu, ka par viņu reiz taps teātra izrāde. Un tomēr viņš ir tieši tāds varonis, kāds šodien visiem nepieciešams – ar baltu dvēseli, oriģinālu skatījumu uz lietu kārtību un gaišu sirdi.
Izrādes radošajā komandā – dramatizējuma autore Rasa Bugavičute-Pēce, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Pamela Butāne, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis, kustību režisors Aigars Apinis, komponists Emīls Zilberts, izrādes mūzikas ierakstā piedalās Oskars Siliņš (vijole).
Maiguma drāmas “Kalendārs mani sauc” galveno varoni Oskaru atveido jaunais talantīgais aktieris Meinards Liepiņš. 2021. gadā absolvējis Indras Rogas un Mihaila Gruzdova vadīto Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiermākslas kursu un nupat nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai “Gada jaunais skatuves mākslinieks” par Oskara lomu. Nedēļu pirms viesizrādes Jelgavā aktieri aicinām uz sarunu, lai iedziļinātos teātra pasaulē un dažādos uztraukumos.
– Jelgavā ar izrādi “Kalendārs mani sauc” viesosieties 20. oktobrī, kas ir arī jūsu dzimšanas diena. Vai tā ir sakritība?
Jā, tā ir sakritība. Dienu pirms Jelgavas ar šo izrādi viesojamies arī Talsos. Mūsu izrāžu vadītājs un izbraukumu plānotājs ir Arnolds Osis, šī sakritība ir, pateicoties viņam.
– Kā ir ar svētkiem – ja jāuzstājas svētkos, šajā gadījumā dzimšanas dienā, tas ir kā papildu prieks vai tomēr pienākums?
Man pat patīk, ka man ir izrāde dzimšanas dienā. Esmu pieredzējis, kā ir dzimšanas dienā sēdēt mājās un neko nedarīt, jo ir kovids. Tad ir skumji, ka apkārt nav cilvēku un tu nevienu nesatiec. Tāpēc esmu priecīgs, ka šogad dzimšanas dienā būs izrāde un nebūs tikai jādomā, vai un kurš atcerēsies apsveikt, visu laiku jāskatās telefonā. Domas būs citur – ja ir izrāde, tad ir jādomā par to.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.