Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Zinītis” piektdien ielūdz uz 70. dzimšanas dienas svinībām

Jūlijs ir Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” 70 gadu jubilejas mēnesis, tādēļ bibliotēka šajā mēnesī būs pārtapusi par Alises brīnumzemi pēc Luisa Kerola grāmatas motīviem. Bibliotēkas apmeklētāji 1. jūlijā no pulksten 10 līdz 18 tiek aicināti visas dienas garumā svinēt dzimšanas dienu Zemgales prospektā 7 kopā ar bibliotēkas kolektīvu un īpašajiem viesiem, lai piedzīvot brīnumiem un pārsteigumiem bagātu dienu. Lai sagatavotos svētkiem un izdekorētu telpas, “Zinītis” ceturtdien, 30. jūnijā, būs apmeklētājiem slēgts, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Reiz meitene, vārdā Alise, ieraudzījusi runājošu Balto Trusi, daudz nedomādama, metās tam pakaļ alā un nonāca Brīnumzemē. Šajā fantāzijas pasaulē viņa sastapa dažādas jocīgas būtnes un piedzīvoja daudz neparasta…” – tieši tādas būs bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” 70. dzimšanas dienas svinības – neparastu un aizraujošu piedzīvojumu pilnas.

Svētku dienas centrālā aktivitāte būs izbraukuma kontaktzoo “BallīteZOO” truši. Interesantus faktus par tiem zinās stāstīt truškopis Pēteris Endzelis (12 gadi), kuram truškopība un rūpes par dzīvniekiem ir sirdslieta.    

Šajā dienā bibliotēkā notiks divas radošās darbnīcas. Viena no tām – cepurnieka meistardarbnīca, kurā no pulksten 10 līdz 14 varēs veidot kļavu lapu cepures un dekorēt tās. Šo nodarbību vadīs Jelgavas Pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa. Lūgums interesentiem pašiem sagatavot un ņemt līdzi 200 kļavu lapas ar gariem kātiem. Otra radošā darbnīca – dāvanu kastīšu dekorēšana un vēdekļu izgatavošana – norisināsies visas dienas garumā. Tai nepieciešamos materiālus nodrošinās bibliotēka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazajiem apmeklētājiem būs arī iespēja rotāties svētku noskaņās, kaut ko brīnumainu uzgleznojot uz sejas. Bibliotēkā no pulksten 10 līdz 14 viesosies māksliniece no Dānijas – Aiva Roga Art.

Tāpat svētku dienā bērni tiks aicināti iepazīties ar L.Kerola grāmatas “Alise brīnumzemē” varoņiem, pildot dažādus atjautības uzdevumu un spēlējot spēles. Grāmatu mīļiem būs sagatavota literārā izstāde “Dzimšanas diena”, kurā varēs atrast idejas dzimšanas dienas svinību rīkošanai, gardiem mielastiem un telpu dekorēšanai, kā arī daiļliteratūru bērniem par šo tēmu.

Visu jūliju Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” piedāvā aplūkot divas īpaši svētkiem organizētas tematiskās izstādes. Viena no tām – Jura Zborovska pulksteņu kolekcijas izstāde, kurā apskatāmi rokas, kabatas, galda, sienas un modinātājpulksteņi, kas izgatavoti 19.-20. gadsimtā PSRS un Vācijas teritorijā. Savukārt, otra izstāde ir Tatjanas Drejas “Driftwood_lab” radošie darbi “Pasakaini namiņi un vaļi”, kurā skatāmi namiņi, kas izgatavoti no jūras izskalotiem kokiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat visu jūliju bibliotēkas apmeklētāji aicināti fotografēties bibliotēkas īpašajos foto stūrīšos un izbaudīt brīnumaino atmosfēru.

Visas aktivitātes un pasākumi bibliotēkas dzimšanas dienā ir bez maksas.

Foto: Jelgavas Pilsētas bibliotēka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.