Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zirgu ielā Jelgavā veido modernu sociālo pakalpojumu centru

Sākušies būvdarbi Jelgavā, Zirgu ielā 47A – tur tiek veidots moderns daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs. Īstenojot divus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītos projektus, ēka gan tiks pārbūvēta, gan nosiltināta, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītājs Rainers Blūms stāsta, ka teritorijā un daļā telpu būvnieki ir uzsākuši demontāžas darbus, paralēli iekārtots būvlaukums un norobežota būvdarbu teritorija.

Zirgu ielā 47A joprojām darbu turpina vairākas Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienības, un būvdarbi objektā tiks organizēti divos posmos. “Šobrīd būvnieki strādā vienā ēkas daļā, veicot gan pārbūves, gan energoefektivitātes paaugstināšanas darbus. Tiklīdz tur darbi tiks pabeigti, Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienības pārcelsies uz pārbūvētajām telpām, bet būvnieki darbu turpinās otrā ēkas daļā,” stāsta R.Blūms.

Objektā tiks pārbūvēti iekšējie inženiertīkli, izbūvēti un pārbūvēti ārējie inženiertīkli, paaugstināta ēkas energoefektivitāte, labiekārtota teritorija, izbūvēts autostāvlaukums, bērnu rotaļu laukums, kā arī tiks nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tostarp izbūvēts lifts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēkas 1. un 2. stāvā paredzēts izveidot daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru, tur atradīsies administratīvās un koplietošanas telpas, Krīzes centrs, dienas centri “Harmonija” un “Integra”, Sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļa un tiks sniegts pakalpojums “Atelpas brīdis”.

Iepirkuma procedūras rezultātā būvdarbus objektā veic SIA “Torensberg”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Cerkazi-G”, bet autoruzraudzību un projektēšanu – SIA “Būvdizains”. Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2023. gada maijam.

Objektā ar ERAF atbalstu tiek realizēti divi projekti – “Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra ēkas Zirgu ielā 47A, Jelgavā, energoefektivitātes paaugstināšana”, lai paaugstinātu energoefektivitāti, samazinot siltumenerģijas patēriņu un ar to saistītās izmaksas pašvaldībai piederošajā ēkā. Šī projekta kopējais finansējums ir 1 117 141,07 eiro, tostarp 352 260 eiro ir ERAF finansējums, 15 540,88 eiro valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 749 340,19 eiro pašvaldības līdzfinansējums. Bet projektā “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Jelgavā” tiks veikta ēkas Zirgu ielā 47A pārbūve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis projekts ir komplekss pasākums un paredz arī finansējumu jaunu pakalpojumu ieviešanai, būvdarbiem Stacijas ielā 13 un peldbaseina telpu pielāgošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām bērnudārzā “Kāpēcīši” Ganību ielā 66. Projekta kopējais finansējums ir 5 138 891,24 eiro, tajā skaitā 1 908 505,35 eiro ir ERAF finansējums, 100 923,30 eiro valsts budžeta finansējums, 81 286,59 eiro valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 3 048 176 eiro Jelgavas pašvaldības finansējums.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.